EMIL

Pohlaví

Kocour

Věk

7 let
Icon: Kocour 7
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Tylda z.s.

Podrobný popis

Emílek je černý krasavec s nádherně lesklou srstí, v bytě vzorný,  velký tak akorát do náruče. Dobře vychází s dětmi, je zvyklý na psy. S některými kočkami příliš nevychází,vybírá si - asi by byl raději jedináček. Je kastrovaný a očkovaný. Emílek je pán v nejlepších letech - 6,5 roku - a moc rád by měl už trvalý domov. Emil má citlivé trávení, neumí strávit klasickou kočičí stravu, musí jíst pouze speciální dietu - granule pro citlivé zažívání. S touto dietní stravou se cítí báječně a nemá žádný problém. Ověřená a jediná možná je tato: 

https://www.zoohit.cz/shop/kocky/granule/hills_prescription_diet/gastrointestinalni_problemy/188587
Po jakékoliv jiné stravě má vážné zažívací potíže.

Pokud se Vám Emil líbí a chcete mu nabídnout nový domov. volejte na tel. 603 597 194.

Emil se do nového domova moc těší, protože má lidi rád... 

 

Něco více z historie:
Kocourek Emílek byl nalezený jako malé, plaché kotě. Trvalo docela dlouho, než se ochočil. Povedlo se a stal se z něho opravdový "chovacý kocour" a veliký mazel. Povedlo se mu i najít  krásný domov. Bohužel nové miminko v rodině mělo silnou alergii, tentokrát to nebyla výmluva - ale potvrzeno lékařem. Emílek začal mít již v adopci zdravotní problémy - zvracel krvavé šťávy, měl vypelichanou srst. Trvalo asi měsíc, než se podařilo zjistit příčinu problému. Bohužel má problém s trávicí soustavou, nestráví klasickou kočičí stravu - po jejím přijmu dojde k zánětu žaludku a střev. Kocourek je tedy na vet. dietě, kdy musí dostávat speciální granule.
Nejsou o nic dražší než jiné kvalitní kočičí krmivo a můžou ho jíst i ostatní kočky.
Emílek našel další rodinu ale smůla pokračovala. Domácí pan kocour ho do své smečky nepřijal. Dostal se do zkušené kočkařské rodiny, která to rozhodně nevzdala po prvním zasyčení. Emílek je tedy zpátky v dočasce, kde blokuje místo pro další kočky, které potřebují akutní pomoc....