Týrání psů

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Zapomenuté heslo? | Registrace

Diskutovat mohou pouze registrovaní uživatelé! Přihlášení | Registrace
 

Psy musíme bránit před týráním: V mediích se o tom zmiňují čím dál víc a oprávněně. Nejde jen o fyzické, ale i méně viditelné a skryté psychické týrání psů, možná rozšířenější než fyzické týrání. V ČR je týrání psů MASOVĚ rozšířené. Tisíce psů jsou většinou týrání stresem tím, že jsou nuceni být v bytě sami když lidé odejdou do práce a vrátí se až večer atp. Pes je ve velkém stresu ze samoty- O tom si něco přečtěte na stránkách o psech. Pes stresem velmi trpí, štěká celý den a týrá sousedy stresem z jeho štěkání. A co teprve v noci. Je tma. lidi jdou na noční a pes jeve tmě stresem polomrtvý a štěká celou noc a stresem týrá sousedy kteří chtějí spát. Jak psi tak i sousedé si kazí zdraví. Vzniká z toho např. diabetes-viz stránky o příčinách této nemoci. Diabetes dostane ze stresu i pes!! Pomozte psům i lidem se zbavit stresu. Je to problematika o které se mlčí a když někdo reaguje tak tím že-můj pes neštěká. Když pes štěká je ve stresu, protože má strach. A to mu nesvědčí. Je to evidentní týrání psa.

https://www.pesweb.cz/cz/281.separacni-anxieta ..... pěkně popsané varianty týrání psů. Media o této závažné a rozšířené problematice mlčí a vrhají se jen na senzace, když někdo vyhodí psa z okna atp. Pak to vypadá jako by mělo vzniknout povstání.

Nikdy bych si nepořídila psa, který by musel být celý den zavřený sám doma. Bylo by mi ho líto, a ani já bych v práci nestála za nic. Je to opravdu týrání. Ale někde jsem četla, že když už musí být pes po nějakou dobu sám doma, tak je dobré pustit mu rádio nebo televizi, nechat rozsvícené světlo, dát mu k dispozici např. svetr načichlý páníčkem. Existuje hudba a vůně, které pejska uklidňují. - Mě osobně by zajímalo, jak je to s pejsky, když jsou dva. Nemám vůbec v úmyslu nechat je samotné doma celý den, už kvůli vyvenčení, ale prostě by mě to zajímalo.

Chhci se zapojit do diskuze o tyrani psu,ale mam jinou oblast teto problematiky. Jakysi ubozak si v nasi oblasti pronajal chatu,kde trvale bydli. Dnes ma 2 feny staforda(zahadne mu jedna zmizela.Udajne mu ji nekdo ubil lopatou v hospode.Ihned si vzal dalsi z utulku.)a 11 stenat. Z nich uz nejaka udal. Zbyvajici pocet psu jako sousede nezname. Vice jak tri ctvrte roku resime problem. Casto a opakovane: rev pana,rany do buhvi ceho a srdceryvny jekot psu. Cele to trva desitky minut.Intenzivne.Opakovane Policie,uz i Veterinarni sprava. Psi nemaji viditelna poraneni. Dnes uz jsem ten psi narek,rany a vulgarni rev majitele-ja vas zabiju- nevydrzela a vydala se na pokec.Vysvetlil mi,ze to je forma vycviku. Policie ani dnes nic zavadneho neshledala...Nemuzete nekdo,prosim,poradit?Prece nas 16 sousedu nejsme blazni.Jak a kudy resit???