Detail psa

            

Detail psa - popis a možnosti editace

Na obrázku viz níže je zobrazen detail psa v tzv. sdílecím iframe

Vysvětlivky jednotlivých částí detailu psa

Venčení

Veřejnost často neví, že je možné stále ve více útulcích venčit pejsky. Pokud útulky umožňují venčení, je možné vhodné psy označit ikonou „Přijď mě vyvenčit”. Každý pejsek se rád proběhne a opustí na pár chvil prostředí svého kotce. Pravidelný kontakt s lidmi má pozitivní vliv na jejich psychiku. Vyrovnaní a socializovaní pejsci mají samozřejmě větší šanci na nový domov. Venčení přináší pozitiva i pro zájemce o pejsky - mohou vytipovaného pejska několikrát přijít "jen" vyvenčit a tak jej před adopcí lépe poznat. Dále rodičům jejichž děti touží po pejskovi, pravidelné venčení ukáže, jak je jejich touha silná a zde je venčení po pár návštěvách neomrzí.

Akutní adopce

Každý útulek může označit maximálně 4 psy ze své nabídky ikonou akutní adopce. Pejsci z akutní adopce jsou pak vystaveni v pravém panelu v některých částech PesWebu a nebo mohou být filtrováni v rámci volby Akutní adopce ve filtru Psi k adopci. Tato funkčnost je primárně určena pro psy nemocné, hendikepované a staré, případně pro psy, kteří jsou v útulku dlouhou dobu.

Vazba na atlas plemen

Profil psa je navázán na atlas plemen, kde si každý zájemce může přečíst stručnou charakteristiku daného plemene (např. Anglický bulteriér). Ta bude ještě doplněna o zkušenosti uživatelů (např. Anglický kokršpaněl) a chovatelských stanic. Zájemce tak své subjektivní "Ano tento pes se mi líbí", může podpořit i objektivními informacemi, zda vybraný pes je či není vhodný pro jeho životní styl, aktivity a nároky.

Prosíme útulky, aby se v maximální možné míře snažili přiřazovat plemena svým svěřencům. Psi daného plemene se kromě filtru zobrazují v pravém panelu u plemene např. labradorský retrívr.

Datum nálezu

V případě nálezu prosím vyplňujte datum nálezu. Psi se mezi nalezenými řádí pravě podle data nálezu - to aby majitel začal hledat ideálně v období ztráty svého pejska a v případě neúspěchu se posouval do přítomnosti. V případě že datum nálezu není vyplněno, řadí se psi až nakonec výpisu - tj. majitel nemusí svého pejska vůbec zaregistrovat.

Status příjmu

Statusem příjmu (Nalezený - Odložený - Odebraný) volíte, kde se pejsek bude na Peswebu zobrazovat.

sekce Psi k adopci

V této sekci se zobrazují psy s vyplněným statusem:

  • Nalezený
  • Odložený
  • Odebraný

sekce Nalezení psi

V této sekci se zobrazují psy s vyplněným statusem:

  • Nalezený

Status výdeje - vyplněním se pes přesune do sekce "Našli domov"

Volbou statusu výdeje se pejsek přesune z nabídky "Psi k adopci" do sekce "Našli domov.

V případě, že má pejsek vstupní status "Nalezený" a status výdeje "Našel nový domov", tedy nevrátil se k původnímu majiteli je možné jej v databázi stále dohledat a to volbou "Vyhledávání i mezi psy, kteří našli domov" v sekci Nalezení psi (těsně nad tlačítkem "hledat")

zpět "PesWeb pro útulky"