_XY

Bull Azyl píše: Rádi bychom Vám představili Bull Azyl Čáslav, který jsme založili začátkem července 2014 a který je jako jediný v ČR zaměřený na dočasnou péči a převýchovu problémových nebo opuštěných plemen typu bull. 

Jsme skupina dobrovolníků, která se už nemohla dívat na to, jak psi typu bull přicházejí o své domovy buď proto, že si je pořídili lidé, kteří je nezvládli nebo lidé, kteří vůbec nevěděli, jakého psa si pořizují. Přebíráme tedy do dočasné péče pejsky od nevhodných majitelů, agresivní pejsky z útulků, nebo psy odebrané z množíren. Vzhledem k tomu, že se již delší čas věnujeme bull plemenům, bull sportům a psychologii těchto plemen, měli jsme dost možností poznat negativa a pozitiva těchto plemen a hlavně pochopit, jak tato plemena reagují na určité situace. Naše skupina tak pracuje s jedinci, kteří jsou označováni za agresivní a na které si v útulcích buď netroufají nebo nemají kapacity pro individuální převýchovu a postupné kroky, které postupně eliminují vzorce a spouštěče agresivního chování.

Aktuálně disponujeme pozemkem s rodinným domkem, na kterém jsou dva kotce a další budujeme. Dům slouží pro psy, kteří trpí psychickými problémy a nemohou být umístěni v kotcích. Do dnešního dne jsme poskytli dočasnou péči celkem 5 psům. Z toho dva našli stálý domov a jeden pes byl adoptovaný Bull Azylem, protože díky jeho historii jej není možné dost dobře umístit. 

Abychom byli plně funkční a mohli psům poskytnout dostatečné zázemí, potřebujeme vybudovat  4 kotce, které budou sloužit pro psy přes zimní období. Současně potřebujeme vybudovat velice důležitou kvalitní a sterilní karanténu, protože každý příchozí pes podstupuje kastraci a vstupní veterinární vyšetření.

Zatím Bull Azyl dotujeme z našich soukromých prostředků a drobných finančních darů, nicméně v tomto režimu nejsme schopni nabídnout pomoc více psům. Proto se na Vás obracíme s prosbou o pomoc a doufáme, že Vás naše činnost osloví a že se nám díky Vám podaří zachránit více psů. 


Velice Vám děkujeme,  Bull Azyl - Čáslav.

Další  informace: FB Bull azyl Čáslav

Finanční dary prosím posílejte s VS 140011 na účet NF Psí Naděje: 2800485041/2010.

Naši dosavadní svěřenci:

Arčí - virtuální adopce

otevřít/zavřít 

 

Jako první Azylant byl k nám umístěn kříženec Bandoga X APBT, jmenuje se Arčí.

Arčík je mladý pejsek v pubertálním věku, kříženec Bandoga a APBT, který neměl jednoduchý osud a již cca 6 x byl vrácen z adopce. Žil totiž mezi feťáky, následné měsíce v záchytném kotci, ze kterého jej celou dobu nepustili, odtud se dostal do útulku a později k nám. Byl to vystrašený pes, ale hodně kontaktní, který se sice nejevil jako agresivní, ale vyžadoval pozornost. Pokud se mu nikdo nevěnoval, tak začal štípat.  O Arčího jsem se od začátku staral já a z tohoto důvodu je na mě hodně fixovaný. Arčí byl potom i v adopci, ale jelikož pejsek neuměl komunikovat se světem jinak než štípáním a zvracením, vrátil se do útulku, odkud byl opět přivezen k nám. Arčí se už naučil, ze nemusí zvracet, když chce ven a ani neštípe, když chce pohladit. Začal se zajímat o své okolí, vše čmuchá, hlavně velká zvířata (koně, kozy, krávy) naježí se, když na něj zuřivě štěkají jiní hafani, značkuje, zkrátka se konečně chová jako každý jiný pes. Po důkladném uvážení celé situace jsem se rozhodl Arčího si nechat. V této době je Arčí po kastraci, kterou podstoupil 29.10.2014. Arčího je možno adoptovat na dálku ale celý život prožije po našem boku. 

Nero -  našel domov

otevřít/zavřít

 

Pes Nero plemeno : X AST odhadovaný věk 1 rok a dva měsíce.

Nero se k nám do azylu dostal z psího útulku. Do útulku byl Nero přivezen rodiči majitele, který se o Nera nestaral. Nero byl umístěn do karantény, kde se po pár dnech začal projevovat agresivně a nepustil nikoho do kotce. Kontaktovala nás paní z tohoto útulku s prosbou, jestli bychom si pro Nera nemohli přijet. Pokud by to nešlo, bude muset být utracen. Hned druhý den jsme vyrazili a v útulku na nás čekala hromádka neštěstí. Totálně zlomený pes svým osudem. Po krátkém seznámení jsme Nera vyvedli z kotce bez známek agrese. Po příjezdu do bull azylu se začala projevovat separační anxieta (úzkost). Nero nesnesl pobyt v kotci (ani v kleci), z tohoto důvodu jsme si Nera vzali domů (vlastním 2 X APBT tudíž to nebylo nic jednoduchého). Nero odmítal potravu, tudíž jsem ho krmil z prstu tvarohem a každou noc trávil se mnou v obývacím pokoji. Jelikož je Nero kříženec, podstoupil kastraci a byl nabídnut k adopci. Nyní má Nero nové páníčky v Kolíně, je spokojený a má se dobře. Věnují se Bull sportům a dlouhým vycházkám. Tento příběh má šťastný konec.

Mia- našla domov

otevřít/zavřít

 

Mia kříženec APBT věk 5 měsíců

Mia byla odebrána ze špatných podmínek a umístěna také v útulku. Jaký by byl její osud si neumím představit. Útulek, kde byla Mia umístěna, ji nikde nenabízel a ani to neplánoval, proto byla převezena k nám do Bull Azylu. Je to hodně kontaktní štěňátko, které ale prodělalo Paravirózu (povedla se vyléčit). Mia již byla adoptována k páníčkům v Heřmanovu Městci, kde je opravdu spokojená a má u sebe další dva psí kamarády a super páníčky.

Arés - k adopci

otevřít/zavřít

 

Arés PES AST věk 3 roky

Ohledně Arése nás kontaktovala přímo majitelka s majitelem. Obrátili se na nás s problémem, že Arése nezvládají. Už dvakrát napadl dítě, je agresivní na ostatní zvířata, takže se o něj nemohou starat a nezvládají celou situaci.

Po vzájemné domluvě jsme se pro Arése vydali do Jihlavy. Po příjezdu nás uvítal bázlivý pes, který měl po celém těle krvavé fleky. Když jsme Arése chtěli umístit do přepravního boxu, projevoval se neklidně a měl veliký strach. Z tohoto důvodu byl přepraven ve vozidle kde byl spokojený. Po příjezdu do Bull azylu jsme navštívili veterinární ambulanci, abychom zjistili jeho zdravotní stav. Arés trpí zanedbaným ekzémem, byla mu tedy nasazena antibiotika a mast. Aktuálně je již skoro zdráv. Arés opravdu špatně zvládal pobyt o samotě, ale jelikož se věnuji psí psychologii, tak v této době zvládá pobyt v kotci bez problémů. Jediné co se potvrdilo je agrese vůči dětem. Pokud Arés viděl dítě nebo jen kočárek, začal vrčet, byl celý neklidný a ježil se. Opravdu to nebyl hezký pohled.  Netuším, jestli měl Arés někdy špatné zkušenosti s dětmi nebo jestli mu někdy nějaké dítě něco provedlo. Dlouho jsem přemýšlel jak s Arésem začít pracovat, aby děti alespoň toleroval. Kdysi dávno jsem četl jednu studii, jak pracovat s agresivitou psa vůči dětem. Celá terapie začala zkouškou reakce Arése na kočárek s miminkem. Pokud se Arés dostal do blízkosti kočárku, okamžitě začal cenit a vrčet, Pak jsme pokračovali se 7 letým chlapcem, jak se chlapec přiblížil, opět nastalo vrčení a cenění zubů. Na 10 letou slečnu Arés reagoval pozitivně. Druhá fáze terapie pokračovala druhý den, Arés dostal náhubek a 7 letý chlapec pod dozorem mé osoby dával Arésovi povel sedni, lehni. Neříkám, že to bylo jednoduché, Arés byl na začátku nervózní, ale po nějaké době začal na chlapce reagovat, poslouchat a plnit příkazy. V této fázi jsem měl skoro vyhráno jelikož Arés pochopil, že chlapec není kořist ale tzv. páníček. Nyní po dalších terapiích Arés toleruje děti, 7 letý chlapec Arése vodí na vycházky (pod mojí kontrolou a Arés má náhubek). Arés toleruje kočárek a pokud vidí děti, není již agresivní, ale projevuje známky radosti. Netvrdím, že to bude pes, který bude vhodný k dětem, ale domnívám se, že se dopracujeme do fáze, že nebude hrozit napadení dítěte a že Arés bude děti tolerovat.

Arés je v této době nabízen k adopci a máme i nějaké zájemce. Arés FB album. Arés na PesWebu zde.

Baktus - k adopci

otevřít/zavřít

 

Baktus  Cane Corso věk 1 rok a 2 měsíce

Baktus  k nám byl dovezen od majitelky, která se po rozvodu o Baktuse nemohla starat a to jak po finanční stránce, tak po psychické. Paní také nezvládala své děti, ty Baktuse napadaly a do budoucna by tato situace mohla mít fatální následky.  

Baktus je přerostlé dítě, které miluje lidi děti hru s míčkem a dlouhé vycházky. Je velice kontaktní a bez jakéhokoliv problému.                

V této době je Baktus nabízen k adopci. Batkus - FB album. Batkus na PesWebu zde.

Bára a 7 štěňat - po odstavení k adopci

otevřít/zavřít

 

Bára kříženec Labradora věk : cca 2 roky  a 7 x 14 dení štěňátka.

Určitě se ptáte proč Labrador když jsme Bull Azyl. Na facebooku se objevila výzva od Veroniky Hudcové, že shání dočasku pro fenku a 7 prcků, kteří jsou v nevhodných podmínkách. Dle informací fenka nebyla očkovaná, odčervená a dostávala malé krmné dávky (údajně hodně kálela a močila).

Když k nám do Bull Azylu byla dovezena Bára a prckové, tak i přes to, že jsem chlap, jsem měl na krajíčku. Proti nám totiž stála fenečka, která byla opravdu hodně hubená hladová a to má krmit takové prcky. Po ubytování Báry a prcků v místnosti, která má cca 25m2 a je vytápěná, má Bára veškerý komfort co má psí máma mít. V této době je dle vyšetření na veterinární klinice NeoVet už Barča v pořádku.

Po odstavení budou štěňátka nabízena k adopci a Bára podstoupí kastraci. Bára a štěňata - FB album.

Marley - k adopci

otevřít/zavřít

 

Dnes 30.10.2014 jsme k nám do Azylu dovezli Marleye. Kontaktovala nás paní z Přelouče, že má u sebe psa APBT, kterého jí dovezl syn a nemůže se o něj starat, jelikož jej nezvládá po fyzické ani psychické stránce.
Je to 2,5 roku starý kříženec APBT, který se už dost nacestoval mezi majiteli a jeho poslední zastávka byla u rodiny, kde jsou vážně nemocní lidé a Marley tam nemohl zůstat. Dle informací, které máme, Marley nemusí pejsky a ostatní zvířata. Jinak je hodně kontaktní a víceméně se jedná o postelového hafana. 
Zítra nás čeká návštěva veterinární kliniky, kde Marley bude očkován a vyšetřen jestli je vše v pořádku. Marley - FB album.

Kam dál: Probíhající sbírky