Štěkání do sněhu aneb lavinový týden

Místo konání: Hotel Dolte v Sobotíně
Kontakt: 721 647 970, pavel@bradac.cz
Odkaz: psychologpsu.cz
Termín: 8.2.2014 - 22.2.2014

Štěkání do sněhu aneb lavinový týden


Srdečně vás zveme na výcvikový tábor a dovolenou na horách, spojenou s intenzivním lavinovým výcvikem, poslušností a pro zájemce i s výcvikem tažných saňových prací. Výcvik je určen nejen pro členy klubu ale i pro veřejnost, vítána jsou všechna plemena. Výcvik v prvním týdnu je i pro naprosté začátečníky.


Termíny:
8. - 15. 2. 2014 - týden intenzivního výcviku lavinového vyhledávání pro začátečníky + poslušnost a tažné práce
15. - 22. 2. 2014 - týden zaměřený na intenzivní výcvik lavinových prací, vyhledávání a přípravu ke zkouškám

Zimní výcvikový týden bude v hotelu Dolte v Sobotíně (http://www.hoteldolte.cz), kde jsou ideální podmínky pro výcvik, dobré jídlo a v okolí vhodná místa pro výcvik. Počítejte s tím, že pokud budou v okolí hotelu nevhodné podmínky, budeme dojíždět do místa výcviku cca 12-15 km vzdáleného, kde je vysoká pravděpodobnost sněhu. Minulé ročníky bylo ve stejném termínu dostatek sněhu.

Ubytování bude v dvou či (na požádání) vícelůžkových pokojích. Informace o hotelu najdete na webu www.hoteldolte.cz. Cena za pobyt je za osobu v dvoulůžkovém pokoji 280 Kč za noc a 170 Kč za polopenzi, tedy celkem 3150,- za každou osobu. Za psa na pokoji se neplatí. V hotelu je možnost obědových meníček a vaří dobře. Večeře je možno vyměnit za jídlo z jídelního lístku.


Výcvikový program tábora bude zahrnovat zejména výcvik lavinového vyhledávání a bude probíhat ve dvou blocích denně, dopoledne a odpoledne, někdy bude nahrazen poslušností. Jeden den může být s ohledem na únavu psů volno. Cvičit budeme tak, aby mohli zájemci jít na zkoušku IRO RHL - E, případně A, tedy včetně dovedností a poslušnosti na příslušnou zkoušku.


Účastníci budou dělat i figuranty, aby si vyzkoušeli i druhý pohled na práci psů, máme to stanoveno jako důležitou součást výcviku. Počítejte tedy s tím, že budete ležet ve sněhu, někdy i trochu déle. Pro zájemce je předběžně dohodnuta možnost složení zkoušek IRO na konci druhého týdne, záleží na počtu zájemců a na sněhových a dalších podmínkách.
Pokud budete chtít, máme připravenu i ukázku a vyzkoušení tažných prací, pokud máte zájem, vezměte si sebou tažný postroj - pokud nevíte jaký je pro vašeho psa vhodný, ozvěte se a poradíme vám (není nutný, mám na zapůjčení). Některé večery nebudou chybět oblíbené přednášky na různá psí témata.

Poplatek za výcvik je 2500,- za jednoho psa + 200,- pokud budeme jezdit na rolbě (je to bohužel velmi nákladné). Sleva za více psů jednoho majitele po dohodě možná. Slevy na Herolkarty jsou pouze na výcvik ve výši 200 Kč pro Herolkarty všech úrovní, sleva na ubytování a stravu není možná.
Výcvik bude bude probíhat, jak jste už zvyklí, zábavnou formou, aby dělal radost pejskům i psovodům a aby jsme se toho jako vždy hodně naučili.
Podmínkou účasti na záchranářské části už není štěkání psa na povel, ale pokud to zatím neumíte, potřebujeme to vědět dopředu a případně dohodneme jiný způsob označování.


Přihlaste se co nejdříve, počet mít je omezený, aby bylo možno se každému individuálně věnovat.
Informace formulářem, na email pavel@bradac.cz nebo telefon 721 647 970 a přihláška je ZDE