Útulek Kolín – preciznost a píle

Publikováno: 4.12.2013
Autor: Nikol Schneiderová
Foto: Nikol Schneiderová

Útulek Kolín – preciznost a píleSpolečně s našimi přáteli z OSOOZ, kteří měli auta naložená nemalou materiální pomocí, jsme se vydali do útulku v Kolíně.Při příchodu do kolínského útulku spadne nejednomu člověku trošku znalému problematiky útulků čelist. Precizně vymyšlené prostory poskytují úkryt v nouzi psům vyhozeným, týraným, nemocným a opuštěným.

Zateplená oddělená karanténa s možností rychlého přesunu do ordinace na základní vyšetření a prohlídky je účinnou složkou útulku.


Systém pískového záchodu, kam chodí psi, aby si nenanosili špínu do místa, kde spí, to jsme ještě nikde jinde neviděli a přijde nám to jako dobrý nápad. Navíc se lépe čistí, je to rychlejší a efektivnější.

Každá psí ubikace se skládá z vnitřních prostor a venkovního výběhu. Pečovatelé v útulku navíc chodí pejsky venčit a pracují s nimi, také dobrovolníci je mohou vytáhnout na procházku.

Pes v útulku

Velice se nám líbila místnost s přípravou krmiva a kancelář s kompletní počítačovou i papírovou evidencí.

Celým areálem nás provedl pečovatel Jarda, který byl velice příjemný, upovídaný a ke každému pejskovi nám řekl spoustu informací.


Celkový dojem z útulku byl velice kladný. Vůbec se nedivíme, jestli se sem jezdívají ostatní obce a útulky inspirovat. My se rozhodně inspirovali a třeba budeme moct do budoucna své poznatky předávat dál dalším útulkům, aby péče o opuštěná zvířata byla v naší republice zase o něco kvalitnější.

Kam dál: 

Útulek Dětmarovice uvítá každého venčitele

Zvíře z útulku

"Chcete mě?" - reportáž o NF Psí Naděje a PesWebu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...