Moldavský půlmaraton

Místo konání: Nové Město
Kontakt: blaha@mcbs.cz
Termín: 17.11.2014

Čas: 12:00

Moldavský půlmaraton

podzimní kros po hřebeni Krušných hor, běh barevnou přírodou, možnost běhu se psem, různé trasy 21km/12km/6km ... louky, les, běh na horách !

Termín : PONDĚLÍ 17. listopadu 2014, čas startu 12:00 hod., prezentace 10:30 hod. (běžci se psy postupný pozdější start)
Místo startu a cíle pro všechny závody : Nové Město, 200 metrů od hlavní silnice - louka u chatové osady, směr z Nového města na Vrch tří panů - parkovat je možné za benzinovou pumpou u hotelu Ján
Trať : hlavní závod 21,1 km, doprovodný závod 12 km, doprovodný závod 6 km
Občerstvení : 2x občerstvovací stanice pro půlmaraton, 1x občerstvovací stanice pro doprovodné závody

Horský běh po hřebeni Krušných hor : jednotlivé okruhy jsou vedeny výhradně po lesních nezpevněných cestách (mimo 2 krátkých úseků na půlmaratonském okruhu - asfalt), jednotlivé okruhy jsou vedeny z velké části po turisticky značených trasách, trasy budou značeny trvanlivými fábory
Profil tratě : okruhy jsou vedeny po horách, nejedná se tedy o běh do vrchu nebo o závody s velkým převýšením ! Nejtěžší stoupání se nachází na půlmaratonské trase cca ve 2/3 trasy ! Po seběhu z Dlouhé Louky do nadmořské výšky 750 metrů nad mořem se následně vystoupá zpět na Vrch tří pánů 875 metrů nad mořem. Všechny okruhy 6km/12km/21 km mají stejný začátek až na Vrch tří pánů, kde bude občerstvovací stanice, na tomto úseku všechny závodníky čeká postupné klesání po startu do nadmořské výšky 800 metrů nad mořem a pak prudší výbeh na Vrch tří panů do 875 metrů n/m ! Mimo tyto úseky se závodníci pohybují po hřebenech hor, kde náročné převýšení nehrozí !


Okruh půlmaraton 21 km : Po startu je trasa všech běhů stejná a to až na kótu 3.200 metrů - Vrch tří pánů, kde je občerstvení pro všechny běžce. Půlmaraton pak pokračuje po turistických trasách - po červené do zaniklé obce Vilejšov, po modré až na rozcestí Pod Vlčí horou (těsně před Dlohou Loukou), po zelené přes Dlouhou Louku, Stropník a ža na rozcestí Pod Stropníkem, kde čeká na půlmaratonce nejtěží část okruhu výběh po červené až na rozcestí pod Vrchem tří panů, krátký úsek po žluté na Vrch tří pánů a z Vrchu tří pánů po červené kolem větrníků do cíle na Novém Městě. Občerstvení Vrch tří pánů (2x) + Dlouhá Louka
Okruh 12 km : Po startu je trasa všech běhů stejná a to až na kótu 3.200 metrů - Vrch tří pánů, kde je občerstvení pro všechny běžce. Tento prostřední okruh pokračuje společně s půlmaratonem po červené do zaniklé obce Vilejšov, zde se odděluje od půlmaratonské trasy a po zelené se trasa ubírá na rozcestí pod Vrchem tří pánů, kde se opět napojuje na půlmaratonský okruh, , krátký úsek po žluté na Vrch tří pánů a z Vrchu tří pánů po červené kolem větrníků do cíle na Novém Městě. Občerstvení Vrch tří pánů (2x) !
Okruh 6 km : Po startu je trasa všech běhů stejná a to až na kótu 3.200 metrů - Vrch tří pánů, kde je občerstvení pro všechny běžce. Tento krátký okruh se Vrchu tří pánů obrací zpět a běžci se vrací po červené kolem větrníků do cíle na Novém Městě. Občerstvení Vrch tří pánů !

PŘIHLÁŠENÍ