Seminář "Základní krůčky v agility"

Místo konání: Praha
Kontakt: Petra Pekárková, petys.pekarkova@gmail.com
Odkaz: www.locolindo.weebly.com
Termín: 11.10.2014 - 11.10.2014

Čas: od 9.00

Téměř každý, kdo chce začít s agility řeší podobnou věc - je to, co dělám opravdu pro mého psa dobré? Nemohl bych to dělat jinak/lépe/bezpečněji? Nevytvářím si u pejska nevědomky nějaký zlozvyk? A jaké mám vlastně možnosti k učení slalomu/zón/odložení...?
I já toto téma několikrát otevřela a dumala s kamarády, kteří běhají, jak nejlépe s prckem začít. Co na tom, že je to již můj druhý pes vedený k agility.. vždy se najde něco, co chci mít lepší či co chci zkusit naučit jinou cestou :)
A proto jsem neváhala a kontaktovala Peťu, která nejenom, že skvěle běhá se svými psy, ale je také báječnou trenérkou. Nezažila jsem s ní trénink, kdy by se mračila a neudělala maximum pro postup týmů kupředu. Věřím, že tento seminář - nutno podotknout, že první svého druhu pod touto trenérkou - bude přínosem, jak pro majitele štěňátek, tak i pro majitele starších pejsků - začátečníků. Samozřejmě vítáme také budoucí agiliťáky, kteří na svého parťáka třeba ještě čekají, ale chtějí mít jasno, jak začít! Případně také závodící týmy, řešící základní problémy (motivaci či přeučující zóny, slalom..).
A že vám tyto informace budou k ničemu, protože nemáte pořádný přístup na cvičiště? Věřte, že plno věcí se dá trénovat bez parkuru či jen s jednou překážkou a v budoucnu vám pak usnadní nejednu věc :)

Na semináři bude přítomen pětilettý pejsek border collie, který je agility nepoznamenaný. Na tom bude Peťa nejprve názorně ukazovat co a jak, abyste měli představu o vypracování nejen teoretickou, ale i vizuální. Poté samozřejmě příjdou na řadu pejsci účastníků ;)

 

PŘEDBĚŽNÝ PROGRAM SEMINÁŘE:
Dopoledne
- jak začít -> co lze dělat se štěňátkama na parkuru/mimo něj?
- proč je důležité umět si hrát? Hry kontrola X drive, motivace, vhodné triky pro každého budoucího sportovce
- Cip & cap -> stáčení kolem bočnic, následně praktický nácvik na sekvencích

Odpoledne
- slalom teoreticky –> metody, jak jej naučit (2x2, ulička), jak pracovat s jednotlivými psy, jaké mohou vzniknout problémy a jak je řešit – poté i prakticky
- s pokročilejšími pak trénink sekvencí speciálně zaměřených na samostatné vypracování slalomu
- zóny teoreticky –> metody, jak je naučit (2on-2off, sbíhané), jak začít, jak pracovat s jednotlivými psy, jak řešit možné problémy – poté i prakticky
(program se může dle nároků účastníků a časových možností mírně upravit)

 

Cena: 500,- / účastník ; 250,- / divák
Přihláška je závazná teprve po zaplacení – jestliže nebudete domluveni jinak (tzn. pokud budete mezi přihlášenými - nezaplacenými, z listiny účastníků vás může „vyhodit“ člověk, který se přihlásí později, ale poplatek zaplatí ihned!)
Platby posílejte na účet 2000415088/2010, do zprávy pro příjemce uveďte „Seminář Častová + své jméno a příjmení“.

Počet účastníků omezen na 8! Minimální počet týmů pro uspořádání akce je 5. Počet diváků omezen není ;)

Kdo nevlastní PetPass, ale pouze obyčejný očkovací průkaz a tudíž nemá jaké číslo uvést, zadejte číslo tetování či čipu psa.PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ - https://docs.google.com/forms/d/1dULWnE82RmzpM2X_FH3sIKgugIPodszY4wsIWhTdBVs/viewform
(pro diváky - vyplňte, prosím, také kolonky "Vaše představa", "Problémy".. ať se Peťa může věnovat naplno i vám)

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1s-ySfmMr55NoGSNwQ02O-8T3gwr2uL8U5fx_KAjLRY0/edit#gid=977442219

Kontakt pro případné dotazy: petys.pekarkova@gmail.com