Roxanka a její plaváčci

Publikováno: 22.7.2014
Autor: Záchranné depozitum pro psy Beruška
Foto: Záchranné depozitum pro psy Beruška

13. července v poledne zazvonil telefon - volal pán, jestli může dovézt fenu se štěňátky. To jsme ještě netušili, co se odehrálo.

Fenka, kterou někdo uvázal u stromu a její štěňata hodil v pytli do vody


Štěňátka dal někdo do pytle a hodil je do rybníka. Jejich matku uvázal opodál u stromu na provaz. Pán slyšel děsný štěkot a vytí. Šel se podívat k rybníku a tam uviděl fenu, jak se snaží utrhnout a děsně štěká a pláče. Pytle si v první chvíli vůbec nevšiml. Rozběhl se, aby fenu co nejdříve osvobodil. Povedlo se mu to velmi rychle, fenka se mu odvděčila kousancem a ihned po uvolnění se hnala do rybníka.
V tu chvíli si pán všiml pytle ve vodě, fenka ho již táhla na břeh. Pytel byl na ní ale moc těžký a tak jí s ním musel pomoci. Na břehu uslyšel kňourání a celý pytel se hýbal. Ihned jej rozřízl a uviděl to nadělení. Bylo tam 8 štěňátek. Fenka je ihned začala olizovat a čistit. V tu chvíli již věděl, že sám fenku a štěňátka neodnese a zavolal kamarádovi. Ten přijel rychle i s dekami a hadry. Štěnda na místě vysušili jak to nejlépe šlo a odvezli je k sobě domů. Poté zavolali k nám a fenku se štěňaty přivezli.

Jedno ze štěňat, které chtěl někdo utopit.


Štěňátkům bylo 4 až 5 týdnů. Všechna na tom byla špatně. Byla dehydrovaná a vyhublá. Fenka sice měla cecíky nalité, ale mléko nepouštěla.
Druhý den byla štěňátka i s fenečkou na veterinární prohlídce, kde bylo zkonstatováno, že štěňátka jsou zesláblá a dehydrovaná, ale jinak v pořádku a to samé jejich maminka, která již začala i sama kojit. Štěňátka si již začínají hrát, vrčet a poštěkávat.


V dalších dnech už bylo stále lépe. Fenečka, kterou jsme pojmenovali Roxanka, se ukázala jako úžasná psí máma, je velice hodná, klidná a moc mazlivá. Poctivě baští granulky pro kojící fenky. Štěňátka dostávají i příkrmy, aby vše dohnala.

Fenka Roxanka se štěňaty, kterých se někdo surově a bezohledně zbavil.


Fenečka Roxanka a její štěňátka zatím stále čekají na své nové páníčky. Čekají na šanci žít šťastný a spokojený psí život. Pokud máte o Roxanku nebo některé z jejích miminek zájem, kontaktujte Záchranné depozitum pro psy Beruška – www. depozitumberuska.cz

Všechna štěňátka naleznete zde

Pokud chcete pomoci, zakoupit můžete pro štěňátka granule Calibra Puppy, obojky menších velikostí nebo finančně přispět můžete zasláním příspěvku na transparentní účet 2300377159/2010 v.s. 1042014 zpráva pro příjemce ''štěňata''. Všem velmi děkujeme!

Fena Roxana a její štěňata se mají v depozitu Beruška výborně.

Kam dál: 

"Chcete mě?" - reportáž o NF Psí Naděje a PesWebu

Trend současnosti: Venčení psů v útulcích

Útulek Kolín – preciznost a píle

Zvíře z útulku

Útulek Dětmarovice uvítá každého venčitele

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...