Dvacka pro útulky aneb útulky nezvládají

Publikováno: 20.12.2022
Autor: Nadační fond Psí Naděje

V době neradostného covidu jsme všichni měli velkou radost z poloprázdných útulků. Jasně, home office je super příležitost sžít se s novým parťákem a členem rodiny. Budeme doufat, že spousta z vás se s novým parťákem sžila natolik, že v útulku už neskončí.

Každopádně jedno je ale jasné, skončil covid a útulky se teď plní příliš rychle. Zaměstnanci a dobrovolníci pomalu přestávají zvládat nápor a mnoho útulků vyhlašuje stop stav. Všichni jsou vyčerpaní - věřte, že mají z čeho.  A po večerech přemýšlí, jak zaplatí příští fakturu na veterině.

Jedním z hlavních důvodů jsou samozřejmě přeplněné kapacity útulku, ale velkou měrou přispívá i to, že tato zařízení zkrátka bojují i s nedostatkem financí na léčbu zvířat a další nevyhnutelné platby. Nastalo období, kdy lidé mají příliš vlastních starostí, protože jejich finančních náklady se neustále zvyšují, takže zkrátka ubývají dárci. Na všechny strany dost špatná situace. Příliš nově přijatých psů a s tím související zvýšené náklady a oproti tomu daleko menší podpora veřejnosti.

Jako nadační fond s mnoha útulky pravidelně komunikujeme a víme, že situace je opravdu už nyní velmi těžká. Proto vás chceme požádat, prosím popřemýšlejte jestli můžete poslat dvacku nebo jakoukoliv částku dle vašeho uvážení. A když nás bude hodně, tak dvacka od každého zase na nějakou dobu bude stačit. 

Děkujeme vám všem a naše poděkování také letí směrem ke každému, kdo se o psy v útulcích každodenně stará, máte náš hluboký obdiv! ❤️

Vaše příspěvky můžete posílat i na náš. tr. účet: 2800485041/2010 a nebo můžete využít darujme.cz nebo následující QR kód:

a