Rudánek hledá hodnou smečku, jak lidskou, tak psí

Publikováno: 24.10.2022
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

Jmenuji se Rudánek, jsou mi 2 roky a celý svůj život od štěněte až do příchodu k dočaskové tetě jsem žil na dvoře a bydlel v boudičce. Nepoznal jsem nikdy nic jiného, žádné lidi, vodítko, město, auta, vůbec nic. Neznal jsem ani mazlení a lásku, jen jsem si běhal po zahrádce a prostě byl.

S příchodem do dočasek De De mi začal nový krásnější život, ale pro mě také složitější, na který si stále zvykám. Všeho jsem se bál a krčil se v kleci, sáhnout jsem na sebe nenechal, jen jsem si byl ve svém světě, ve svém strachu a panice.

Teď už jsem trochu jiný Rudík, miluji ale především pejsky a jakákoli hodná smečka bude pro mě ideálním domovem, stejně jako domeček a zahrádka, kde se můžem vyřádit a hrát si. 

Lidí se stále bojím a musím si na ně nejprve pořádně zvyknout. Jsem plašánek a nedůvěřivý klučina se zlomenou dušičkou, který potřebuje zkušené a zodpovědné páníčky, kteří mi dají čas a nebudou na mě tlačit. Váš Rudík."

Rudánek, Rudík nebo Ruda je 2 letý kříženec čivavy a jorkšíra. Váží 3kg a celý svůj život do příchodu do dočasné péče byl venkovní pejsek v boudičce bez poznání lásky, pohlazení lidí a bez další jakékoliv socializace. Když po úmrtí své majitelky přijel, krčil se v kleci a nenechal na sebe sáhnout, ze strachu kousal a bylo to s ním velmi složité.

Postupně si ale začal zvykat na manipulaci a kontakt s lidmi. Je zatím stále ještě velmi bojácný, ale dělá pokroky. Čeká ho stále ještě moc dlouhá cesta a patrně z něj nikdy nebude mazel se 100% důvěrou k lidem.

Ruda moc rad dovádí s ostatními pejsky, které bezvýhradně miluje, provokuje je a když si žádný nechce hrát, vezme si míček a hazí ho sám sobě. Proto potřebuje rozhodně zahrádku a hlavně psí kamarády, čím víc, tím líp! :-) Ke všem pejskům je submisivní a může do jakékoli hodné smečky.

S lidmi je to ale horší, jeho důvěru si musíte získat velmi citlivě a pomalu. Po dvou měsících již velmi radostně vítá tetu když přijde z práce, skáče radostí do výšky a vrtí zadečkem, ale pohladit se sám od sebe nenechá. Rád si uz přijde pro masíčko nebo piškotek, ale vezme si ho a rychle uteče. Zcela vyjímečne má slabou chvilku, kdy přijde do postele pro podrbáni zadečku.

Manipulovat se sebou nechá když člověku začne věřit, ale na cizí lidi umí vycenit zoubky a cvaknout, když se cítí ohrožen. Rudánek má na sobě neustále oboječek a tenké vodítko, aby si ho člověk, případně mohl odchytit, i když uz ve většině případech přijde na zavolání ze zahrádky.

Hledá lidské zodpovědné a trpělivé anděly, kteří ho nebudou k ničemu nutit a dají mu čas a samozřejmě ho dostatečně zabezpečí před útěkem. Jednoznačně musí jít pouze k pejskům, bez nich by byl zcela ztracený.

Rudík je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a očkovaný. Jednou prodělal epileptický záchvat, ale bez recidivy a medikace. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči v Praze, Jesenice u Prahy, po dohodě s Janou na tel: 774 860 467

Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705.

Rudík má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Super sporťák Jerry vás vytáhne s kondicí až na vrchol! Hledá se aktivní rodinka, které chybí akční psí parťák.

Cipísek je připraven být tím nejlepším psím společníkem!

Adoptovat vycvičeného psa? Ano, i to je možné!

Syndrom černého psa: Problém, kvůli kterému černá zvířata dožívají v útulcích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...