Záchranáři odvezli pacienta sanitkou i s jeho psy: Odmítali se od něho hnout

Publikováno: 19.11.2021
Autor: Barbara Vávrová
Foto: -

Znáte příběh Hačika? Opuštěného pouličního psa, kterého se ve filmu ujme univerzitní profesor Parker Wilson (Richard Gere) a každý den s ním chodí na nádraží, odkud jezdí do práce. Hačikó na něho celý den čeká a vždy v pět hodin odpoledne se dočká. Jednoho dne ale Parker dostane infarkt a zemře. Hačikó chodí na nádraží čekat každý den celých devět let. Neuvěřitelný příběh? Ne, neuvěřitelná je věrnost našich čtyřnohých parťáků.

Něco podobného, i když se jednalo o „pouhý den“, pocítil i muž z Bauru v Brazílii. O celé události informovala vedoucí záchranářů, která informovala o výjezdu k muži, jenž se sesunul k zemi – podle všeho se mělo jednat o záchvat. Když dorazila skupina záchranářů na místo, zjistili, že muž není sám, ale hlídají ho dva bodyguardi – Bob and Chiara. Muže naložili do sanitky, ale co se psy?

Měli strach, že by se mohli rozeběhnout za sanitkou, protože to vypadalo, že se svého pána nevzdají. Záchranáři tak oba psy naložili k páníčkovi do sanitky a se všemi třemi zamířili do nemocnice.

„V obavách o životy pacienta a psů (pokud by zůstali sami) se tým rozhodl přátele nerozdělit,“ napsala v příspěvku Patrícia lolanda, vedoucí záchranářů.

Po příjezdu před nemocnici pacienta okamžitě přijali a jeho psí parťáci čekali před vstupem. Čekali celou noc. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a jejich majitel byl druhý den propuštěn. Jeho věrní parťáci tak měla určitě obrovskou radost. Sice nečekali roky, jako Hačiko, ale to nemohli vědět a svého parťáka neopustili.

Další články najdete zde: 

Kam dál: 

Proč je hmyzí protein budoucností výživy psů?

Nepříznivé reakce na krmivo – o co se jedná a jak se v takové situaci zachovat?

Barfování a krmení psa je o zdravém selském rozumu, říká veterinář Milan Štourač

Vliv střevní mikroflóry na fungování psí imunity

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...