Vesnický otloukánek Punťa hledá laskavý domov

Publikováno: 8.9.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Tom Nikles

"Za svůj život jsem zažil mnoho zlého. Kdybych uměl mluvit, řekl bych vám, proč vám lidem, hned při seznámení, nevěřím. Taky bych vám rád řekl, že svého člověka si budu nosit v srdci a budu nejradši po jeho boku. I když jsem vlastně takovej samorost, tak jsem nespokojenější za chvíle se svou paničkou.

Jmenuji se Punťa a vždycky jsem byl takovej pouliční vořech, co se staral sám o sebe. Občas jsem nějakou schytal, občas mi někdo ublížil. Před pár lety si mě vzala domů jedna paní, měl jsem domov i zázemí, ale teď sama o bydlení přišla a já se měl vrátit zase na ulici.

Když je vám 10 nebo víc a navíc jste pes, tak jste už rádi za nějaký to pohodlí a tak i já jsem rád, že se mne ujala dočasnáb teta a jsem zase na chvíli v suchu. Jsem malej střapatej blonďák, vážím 10 kilo a čekám tady za zázrak, na nějakou fajn pohodovou paničku, které budu dělat milou společnost a která bude chápat, že si držím trochu odstup.

Váš opuštěněj Punťa."

Punťa je jeden z mnoha opuštěných, bezprizorních psích seniorů, který opravdu neměl na růžích ustláno. Byl to vesnický otloukánek, pár let měl domov u asociálních lidí, kteří ho chtěli vyšoupnout znova na ulici, ale nakonec našel dočasné působiště v Dočaskách De De. Když Punťa přijel, byl ostražitý a nedůvěřivý, nestál o kontakt, byl to prostě nerudný psí důchodce, který ví všechno nejlíp a který se nechce hned moc kámošit. Stačilo ale pár dní a pamlsků, aby radostně rozvrtěl ocásek a přišel si nakonec i pro pomazlení.

Punťa si na nové lidi musí zvyknout, nejprve se straní a pomaleji se seznamuje. Jakmile odhodí obavy, je z něj pak ale veselý pejsek, který miluje procházky a nadšeně si venku čmuchá, co je nového. Je čistotný, své lidské přátele již nadšeně vítá při návratu domů a je štastný. Chystáte-li se s ním ven, to vám Punťa nosí pytlíky na bobky nebo boty, aby vás popohnal. Je to vyloženě procházkový typ, užívá si šmejdění venku, doma pak odpočívá nebo spinká, nijak neobtěžuje ani nevyžaduje pozornost.

Nesmí se na něj zpočátku tlačit, nemá rád manipulaci a sahání na zadek a záda, kam často dostával. S ostatními pejsky se musí seznámit, byl zvyklý žít s fenečkou, se kterou míval stále štěňata, i v dočasné péči je s větší fenou, kterou ignoruje. Pro Punťu se hledá trpělivější majitel, který po něm nebude chtít zázraky, dá mu čas získat důvěru, bude ho brát často na procházky, nebo bude mít zahrádku. K jeho srdci vede trochu delší cestička, přesto je to ale milý pes, který si zaslouží šanci a domov.

Punťovi bude vyhovovat klidné a vlídné prostředí, potřebuje hodně lásky a pochopení. Punťa je odblešený, odčervený, kastrovaný, čipovaný, bude očkovaný. Je úplně zdravý s normálními krevními testy.

Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě symbolického adopčního poplatku, po přechozí návštěvě v dočasné péči po dohodě s Janou v Praze. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705 

Kam dál: 

Měl být utracen, dnes hledá doživotní péči, kde nebudou šetřit láskou, o vše ostatní bude postaráno. 

Mars čeká na svého osudového pána už 2 roky. Nechcete jím být právě vy?

Potřebují jet domů – pomůžete jim?

Lord čeká na nový domov už 2,5 roku. Nečeká právě na Vás?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...