Měl být utracen, dnes hledá doživotní péči, kde nebudou šetřit láskou, o vše ostatní bude postaráno.

Publikováno: 27.7.2021
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z.s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z.s.

Bady se do péče spolku Pes nejvěrnější přítel dostal od svých majitelů, kterým byl již na obtíž a odmítli se o něj dále starat. Jak bývá u takových lidí zvykem, byli rozhodnuti psa nechat uspat, pokud se nenajde někdo, kdo se ho ujme. Bady už totiž není nejmladší, má cukrovku a je slepý...

Badýsek je naprosto úžasný, milý a klidný pes, který potřebuje cítit lidskou pozornost, nekonečnou spoustu lásky, mazlení a drbání – to jsou věci, kterých si za svůj dosavadní život moc neužil.

Byl by pro něj naprosto ideální domek s bezpečnou zahradou, kde by si mohl užívat volného pohybu, což při běžných procházkách s nevidícím psem není možné. Ale to neznamená, že procházky nemá rád. Bady si je naopak maximálně užívá, čte si pesemesky a vstřebává vůně okolí. V novém prostředí se velmi rychle orientuje.

Samotu zvládá výborně, nic neničí, neštěká a trpělivě čeká, až ten jeho človíček přijde domů. Bady hledá klidný domov bez stresu, bez malých dětí, ale klidnějšího psího parťáka, který mu bude oporou, zcela jistě uvítá.

Zda za Badyho slepotu může cukrovka nebo má jiný důvod, bude jasné až po oftalmologickém vyšetření. Díky této kombinaci zdravotních potiží je ale samozřejmě péče o něj o něco náročnější, než u jiných psů v jeho věku. Bady musí dostávat v pravidelném intervalu krmení, kdy na ranní krmení navazuje inzulinová injekce. Není třeba ale mít z těchto injekcí obavy. Jsou to jen podkožní injekce a jejich aplikace není ani v nejmenším složitá. Bady je již na ně zvyklý a i on to považuje za běžný každodenní rituál, se kterým nemá nejmenší problém. V novém domově bude třeba, aby měl možnost pravidelných návštěv kvalitní veterinární kliniky.

Badyho nový páníček se nemusí obávat nákladů, které budou s Badym spojené. Bady bude zůstávat v doživotní péči pod spolkem Pes nejvěrnější přítel z.s., který bude hradit veškeré náklady. Nový páníček bude muset jen milovat, mazlit, drbat a dobře a s láskou o Badyho pečovat.

Bady hledá domov formou doživotní péče (Pes nejvěrnější přítel z.s.)

Věk: cca 9 let
Velikost: labrador 40 kg
Snášenlivost: miluje lidi, nemá problém s fenkami, po seznámení toleruje i klidné psy. Není vhodný k malým dětem, kterých se bojí. Slepice honí.
Stav: nekastrovaný, očkovaný, slepý, má cukrovku
Nachází se: Mšec okr. Slaný
Kontakt: Ilona Slánská, 608 203 720

Kam dál: 

Tarince se po devíti letech obrátil svět. Najde ještě novou rodinu?

Pozná Leila jak vypadá opravdový domov?

Kordulka, překrásná "autistická" fenečka vyhlíží milující rodinu

Pupík z množírny vyhlíží tu nejtrpělivější rodinu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...