Mars čeká na svého osudového pána už 2 roky. Nechcete jím být právě vy?

Publikováno: 20.7.2021
Autor: Psí senioři v nouzi, z.s.
Foto: Archiv Psí senioři v nouzi, z.s.

Proč lidé chtějí dobývat dalekou planetu Mars, když sedí ve své psí podobě přímo vedle nich? Bezpečný, láskyplný, věrný, mazlivý a ještě navíc bez domova? Psí senior Mars hledá své vysněné doma už dva dlouhé roky. Myslíte, že by ho mohl najít právě u vás?

Mars je osmiletý kříženec s nehezkou minulostí. Žil na ulicích společně s lidmi bez domova, kteří se o něj starali, ale ne tak, jak by potřeboval. Odsud se dostal do útulku, ze kterého ho později zachránil spolek Psí senioři v nouzi, a najednou se ocitl doma, ale jen na půl- v dočasné péči. Poté měl ale příležitost a svou paničku našel, ale ani se u ní neohřál a po čtvrt roce se stal opět bezdomovcem. Nebylo to pro něj to pravé. Neublížil, choval se krásně, ale paničce začalo vadit, že Marsík nesnese jiné pejsky, a že si s ním „neužije léto naplno“...

Marsík je velice podceňovaný pejsek. Je to kvůli tomu, že je tak velký? Nebo je to kvůli jeho vzhledu? Přitom je to ten nejlepší pes pod sluncem, jakého si můžete přát. Stále má v sobě obrovskou naději, že svého osudového pána co nejdříve najde.

Mars váží 36 kilogramů. O samotě v klidu vydrží, nic vám nezničí a neštěká. I přes svou ošklivou minulost skvěle dodržuje hygienické návyky, takže se nemusíte bát, že po něm budete uklízet. V autě je velice hodný. Veškerou manipulaci skvěle snese. Na vodítku umí hezky. Někdy ale trochu táhne, když vidí jiné psy, ale v tom se stále zlepšuje. Na svůj věk je stále aktivní a proto i moc rád běhá. Ovládá povely, jako je sedni, pac a zůstaň.

Hledá domov pouze uvnitř v teple, v nějakém domečku nebo bytě. I přes svou velikost je Mars výborný bytový pejsek. Může k rozumným dětem, které má moc rád. K ostatním zvířátkům vhodný není. Je kastrovaný, čipovaný, očkovaný a odčervený. Krev i srdíčko má v naprostém pořádku a žádné jiné zdravotní problémy nemá.

Volat můžete na telefonní číslo 776 666 258, dočasná péče Louny.

Mars má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Potřebují jet domů – pomůžete jim?

Lord čeká na nový domov už 2,5 roku. Nečeká právě na Vás?

Matýsek je čistá psí duše, která vyhlíží svůj nový domov

Zaira, největší bojovnice o život hledá vysněný domov

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...