Zaira, největší bojovnice o život hledá vysněný domov

Publikováno: 5.5.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Jana Smolíčková Trpálková

"Můj život visel doslova na vlásku, popravdě jen málokdo věřil, že se vám tu jednou budu představovat ve své současné kráse a ucházet se o nový domov. Na pokraji smrti, 5 minut po dvanácté jsem v lednu 2021 přijela v zuboženém stavu, neschopna pohybu, ale za to s obrovskou vůlí žít.

Určitě mě všichni znáte, jmenuji se Zaira, jsem jednou v dvacítky zachráněným Německých ovčáků z kauzy "Malesického pekla", jsem ta, co byla ze všech nejblíž smrti a většina z vás pochybovala o mém návratu mezi zdravé psy. Bude mi 9let, dřív jsem byla výstavní šampionka, než se na mě podepsala lhostejnost a krutá ruka mojí chovatelky.

Vstala jsem z mrtvých a můj život nabral nový, lepší směr. Šrámy a rány na těle i duši jsou zhojeny a já tu ted před vámi znovuzrozená stojím a doufám, že někde mezi vámi čeká můj člověk, který si mě odvede domů a ještě mnoho let spolu budeme žít v lásce a štěstí. Přežila jsem peklo, kolem mě umírali kamarádi a já žila pro tuhle chvíli, snila tento sen, abych jednou zase našla svého člověka, se kterým vyrazíme na cestu Domů. Vaše Zaira."

Zaira (Zaira di Casa Nando) je 9ti letá čistokrevná Německá ovčanda s PP. Je to nejstatečnější bojovnice, kterou jsme dosud směli poznat. Fena s obrovskou vůlí žít, která bojovala jako lev o svůj život i o svoji budoucnost, jejíž příběh sledovaly stovky, možná i tisíce lidí. Byla přivezena z Malesického pekla, v nejhorším stavu ze všech zachráněných psů, v noci akutně hospitalizována na veterinární klinice, kde bojovala o život.

Zaira byla nalezena ležící na boku, neschopna pohybu, musela ležet již delší dobu, podvyživená, apatická, s mnohočetnými zraněními po těle, převážně kousnými ranami a proleženinami. Vážila 17kilo, musela se vystříhat z nekrotických částí kůže, plné infikovaných abscesů. Začal tedy neúnavný boj o její život, který nám Zaira svou neskutečnou vůlí a chutí jíst a žít, usnadňovala.

Dnes byste na ní hledali jen stěží památky po obrovských hlubokých ranách, které byly až na kost, snad jen nesouměrně rostlá srst napoví. Zaira je povahově dokonalá psí osobnost. Je to sebevědomá fena, s vyrovnanou úžasnou povahou, velmi hodná k lidem, socializovaná a poslušná. Je to ikona, statečná bojovnice, chytrá, veselá a hravá. Miluje lidi a mazlení, lenošení doma na gauči, na život v kotci ráda zapomněla a užívá si teplo domova a přízně lidí. Je to váš věrný stín, oddaná společnice na procházky, dovádění i asistování v kuchyni, ráda leží ve vaší blízkosti a od svého pána se jen nerada vzdaluje.

Zaira není vyloženě smečkový pes, feny rozhodně nerada akceptuje, snese se se psími samci, se kterými si i ráda hraje. Doma by mohla mít psího partáka stejné velikosti, s vyrovnanou povahou, nebo být jedináčkem. Bude s vámi ráda cestovat, kamkoli může s vámi, všude se bude chovat vzorně, doma sama se postupně naučí být, ale raději bude vždy a všude po vašem boku.

Pro Zairu hledáme zodpovědné, milující majitele, pouze v domě se zahradou, s ohledem na možné pozdější horší zadní nohy, ideálně bez schodů. Hledáme pro ni stabilní zázemí, jistotu doživotní psí oázy, TOP domov snů, aktivní život, zábavu, hry, vyžití venku a především moře lásky a laskavého zacházení, které si zaslouží.

Zaira je odčervená, odblešená, čipovaná, kastrovaná, očkovaná, je zdravá, bez jakékoli nutnosti medikace, pouze kloubní výživa a kvalitní krmení na místě. Zaiře garantujeme doživotní veterinární péči v Praze na veterinární klinice Ivet v naší režii. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, po dohodě s Radkou v Říčanech / Praze na tel: 777 310 185. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz. nebo tel: 602 259 705 

Kam dál: 

Arny – obřík s jemnou duší

Místo odchodu na věčné časy čeká teď Monty na svou druhou šanci

Buzz - jemná duše v hoře svalů

Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...