Na veterinu přivedli zdrogovanou fenku, pak ukradli sbírku pro útulek a utekli

Publikováno: 29.4.2021
Autor: Gabriela Zvonková
Foto: Archiv Prima Mazlíček

Pražská policie řeší neobvyklý případ. Na veterinární kliniku v metropoli přivedli dva mladíci fenku, která měla pozřít marihuanové palačinky. I přesto, že její zdravotní stav byl vážný, majitelé ji na klinice nechali a při odchodu si navíc odnesli sbírkovou kasičku pro útulek Voříškov, v jehož péči fenka nakonec skončila.

Minulý týden přivezli na pražskou veterinární kliniku dva muži fenku, která byla pod vlivem drog. „Byla v úplném rauši, plazila se po zdech, křičela, zmítala se. Fenku přijali na veterině na hospitalizaci, pánové fenu předali a při opouštění kliniky ukradli naši sbírkovou kasičku, kterou jsme měli umístěnou na recepci kliniky,“ popisuje Anežka Jedličková z útulku Voříškov. Její výpověď potvrzují i kamerové záznamy.

Fenku jménem Buggy si měli majitelé ještě tentýž den vyzvednout, to se ale nestalo. A protože útulek s veterinární klinikou spolupracuje, převzal fenku do péče. „Přebírala jsem ji až den potom, byla tam dva dny na infuzích, ale ještě když jsem ji přebírala, bylo vidět, že má zvětšené zornice, a když jsme někde zůstaly stát, tak usínala ve stoje,“ říká Jedličková v reportáži. Policie celou věc šetří jako přestupek.

Pomáhat je prima: 

Kam dál: 

Co majitelé psů pokazili, napravují útulky. Jak se pracuje s agresivní smečkou?

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

Z proleženin měla otevřené rány: Jak je na tom fenka Zaira z Malesic dnes?

Laboratoř v Česku pod palbou ochránců zvířat: Zbytečně zabíjíte psy pro zisk!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...