Arny – obřík s jemnou duší

Publikováno: 21.4.2021
Autor: Útulek Tábor
Foto: Radek Havlíček

Jakmile Arny pozná svět, socializuje se a nebude pro něj vše nové, bude to dokonalý parťák, společník a nejen překrásný představil německého ovčáka. V útulku na všem pracujeme a máme z něj velkou radost. Těší se však na to, až vyrazí do nového domova, kde bude moci plně využít svůj potenciál.

Arny je nádherný pětiletý představitel německého ovčáka, působí majestátním dojmem, ještě aby ne, má 45 kg. Velké tělo ukrývá však malou dušičku. Jeho nejistota pramení z neznalosti, on ty věci prostě nezná. Žil se starým pánem a jejich společný svět byl v jistém slova smyslu velmi omezený a Arny neměl možnost se s běžným životem ve správný čas seznámit.

Arny je však hlavička chytrá a učí se velmi rychle, chodí moc rád na procházky. Užívá si plnými doušky, čeho příliš ve svém životě nezažil. Už pochopil dění v útulku a ochotně spolupracuje. Je to výborný hlídač, dělá čest svému plemenu, víme přesně, kdy k nám někdo jde mnohem dříve, než zazvoní zvonek. Spokojeně monitoruje celý náš areál a je připraven nám jakoukoliv aktivitu hlásit.

Miluje přetahování s hračkami, aportování míčku, je v něm kus štěněte, které se občas přihlásí ke slovu. Dokáže dovádět a ukazuje nám, jak šťastný umí být. Když se s člověkem seznámí, je to mazel mazlivá, nastrkuje kožíšek k drbání a snaží se doslova člověku nacpat na klín.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Arny hledá domov v rodinném domě se zahradou, s přístupem dovnitř domu. Je to pejsek toužící po lidské společnosti, chce být uprostřed dění, tak bude spokojený. Arny potřebuje páníčka zkušeného, zásadového a pro psa dobře čitelného, který ho s klidem a s trpělivostí bude dále seznamovat s běžným životem. Hledá člověka aktivního, který s ním bude chodit na procházky, jezdit na výlety, navštěvovat cvičák a užívat si života. Nehodí se k malým dětem. Co se týče ostatních zvířátek, jako mnoho ostatního, nezná je a neumí situace s nimi správně řešit. Hodí se jako zvířecí jedináček.

ZDRAVOTNÍ STAV: Arny je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je zcela fit a zdráv. Podmínkou adopce je kastrace po adaptaci v novém domově.

Máte-li o Arnyho zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Arny bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Arnymu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu. Případně volejte 778 465 467.

Arny má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

Sherlock - křehký elegán, který vidí do lidí

Sbírka na zanedbanou fenku Sáru

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...