Místo odchodu na věčné časy čeká teď Monty na svou druhou šanci

Publikováno: 16.4.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Říkají mi Monty a málem jsem tu už neměl být. Kdysi jsem měl rodinu, ale ne takovou, jakou bych si zasloužil. Nikdo se mi nevěnoval, nikdo mě nic neučil a nikdo mi neukázal, jak se správný pes chová. Když mi byl rok, dovedli mě k panu doktorovi, aby mě uspal navždy. Najednou jsem nebyl tím roztomilým štěňátkem, byl jsem velký, nevychovaný a občas jsem si i zkusil, co správný pes nedělá. Ale já za to opravdu nemohl, nevěděl jsem, kdo je pánem a myslel jsem, že já... Paní doktorka někam volala a za pár hodin jsem už odjížděl v autě za lepším životem, za nadějí a taky snad brzy za svou novou rodinou.

Jsou mi 3 roky a jsem větší temperamentní pes, nabitý elánem a energií na rozdávání. Jsem zvědavý, nadšeně poznávám nové dovednosti a pěkně se učím vše, co se po mně chce. Jsem sportovně založený sympaťák a hledám nové páníčky, kteří budou aktivní, budou mě milovat tak, jako já je a dají mému životu jistotu a řád. Váš Monty."

Monty je kříženec labradora a pravděpodobně bull plemene. Jako ročního kluka ho jeho majitelé přivedli utratit, protože je neposlouchal, občas se ohnal nebo zavrčel a zkoušel, co mu projde. Přijali jsme ho do dočasné péče, kde se naučil spoustu věcí a povelů, socializoval se s lidmi i pejsky a je z něj aktivní, veselý a poslušný pes, který radostně hltá další a další nové dovednosti, které ho učíte.

Je to velký mazel a miluje pozornost svých lidí, je vděčný, může - li být s vámi a něco dělat. Monty má energickou, zvídavou a velmi temperamentní povahu, je moc šikovný a učenlivý a jistě by se hodil na psí sporty, kde mu zaměstnáte hlavu i tělo. Potřebuje hodně vyžití venku, dostatek pohybu a také sebevědomé majitele s přirozenou autoritou, kteří mu jasně vymezí pravidla a ta budou společně dodržovat.

Se psy vyjde bez větších problémů po seznámení, ovšem nenechá si nic líbit, pokud na něj druhý pes nevybíravě doráží. Jistě by doma uvítal nějakou podobnou větší vyrovnanou psí kámošku, se kterou by se vyřádil na zahradě. Monty je skvělý, akční pes, hodí se ke sportovně založeným lidem, se kterými se nebude nudit, kteří s ním budou i nadále trenovat poslušnost, socializaci a dají mu pocit stabilního zázemí a lásky.

Problém může nastat u jídla, kdy si hlídá misku, na krmení potřebuje klid, stejně jako nastavení pravidel, která se musí dodržovat. Pro zkušenějšího pejskaře to ale nebude žádný problém. Monty se nehodí k dětem, kočkám, drůbeži ani pro úplné začátečníky, bude mu vyhovovat bydlení v domě se zahradou, aktivní způsob života po boku majitelů, kteří s ním budou i nadále pracovat.

Monty je odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a kompletně očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Nachází se v blízkosti města Tábor. Návštěva možná po dohodě s Kateřinou, tel : 724 059 157. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, event tel : 602 259 705

Monty má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

Sherlock - křehký elegán, který vidí do lidí

Sbírka na zanedbanou fenku Sáru

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...