Nelétavý holub a jeho nejlepší přítel čivava, která nemůže chodit

Publikováno: 15.4.2021
Autor: Creativelife
Foto: Mia Foundation

Toto přátelství mezi holubem a čivavou je velmi zvláštní, protože oběma v životě chybí něco zásadního – pták je nelétavý a pes opravdu nemůže chodit. Zdá se tedy, že ve společnosti toho druhého nacházejí útěchu, což je neuvěřitelné!

Lundy je dvouměsíční čivava, která má potíže s chůzí kvůli poranění míchy. Dostala se v New Yourku do nadace Mia, kde se starají o handicapovaná zvířata. Většina z nás si asi myslí, že pes a pták jsou velmi nepravděpodobnou kombinací, ale tento příběh ukazuje, že pro přátelství neexistují žádné hranice.

Sue Rogers, zakladatelka a majitelka nadace, říká, že to pro ni není zase tak neobvyklé. Neustále přijímá zraněná zvířata a zvířata s vrozenými vadami. „Naším hlavním cílem je přijímat zvířata narozená s vadami. Ale lidé nám přinášejí i zraněné ptáky a veverky.“ Tak se dostal do jejího centra holub Herman.

Když se do nadace Mia dostalo nechodící štěně čivavy Lundy, s holubem se téměř okamžitě spřátelili. „Stali se z nich nerozluční kamarádi, rádi se k sobě tulí na své oblíbené dece.“ Sue Rogers je položila do jednoho pelíšku a zvířata téměř okamžitě navázala kontakt.

Vypadá to, že Lundy asi nebude mít čas na obvyklé štěněcí činnosti, protože mu skoro celý den zabere nový koníček – mazlit se s Hermanem.

„Jsme moc rádi za Hermana, který dělá Lundymu společnost, dokud mu nevrátí aspoň zčásti pohybové schopnosti.“ Majitelka nadace prý uvažovala, jestli Herman není ve skutečnosti holubice, protože má podle všeho vrozený mateřský instinkt. Nakonec se ukázalo, že je to pravda, ale to nic neubírá na kráse tohoto podivuhodného zvířecího přátelství!

Zdroj: Mia Foundation

Více článků najdete zde:

Kam dál: 

Nejkrásnější přátelství

Lidé sdílení fotky svých mazlíčků, kteří se odmítají rozloučit se svými hračkami

"Všichni máme takového kamaráda" Shiba-inu neustále kazí skupinové záběry

27 rozkvetlých korun pro opravdové vládce světa

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...