Buzz - jemná duše v hoře svalů

Publikováno: 2.4.2021
Autor: Útulek Tábor
Foto: Radek Havlíček

Každý pes si přeje být hodný, hrát si, mazlit se, věrně žít se svým pánem a být šťastný. Psi se nerodí hodní, nebo zlí. To my lidé definujeme, jací budou. I náš strach je formuje, cítí ho a nechápou. Nevědí, čím si ho zasloužili. Obzvláště proto, že si ho nezasloužili. Nemohou za to, že velké tělo, zuby a svaly děsí davy. Nemohou chápat nálepku bullů, je to na nás lidech, abychom pochopili, že je to nesmysl. A vystoupili jsme ze stínu strachu a přijali tu hromadu vrtivé energie, síly, odhodlání, lásky a oddanosti. Bullové mají totiž i obří srdce, která dokáží milovat tak, jako žádná jiná.

„Jsem bull, tak mě hlavně nelituj.
Možná máme špatnou pověst,
ale ve mně není zlo, to věz.
V lidech krutost a zlo číhá,
v nás psech se jen dobro skrývá."

„Nejsem jen bull, jsem Buzz. Krátké jméno, pár písmenek a je v něm celá moje podstata. Jsem Buzz a jsem kříženec amerického stafordširského teriéra a rhodeského ridgebacka. Jsem Buzz a jsou mi necelé dva roky. Řekl bych, že mám celý život před sebou, ale taky musím říct, že už jsem toho sakra hodně prožil. Něco bylo hodně zlé, něco málo zlé, něco jen zlé a něco sem tam dobré.

Jsem Buzz a jako malý jsem žil u sociálně slabých lidí, rostl jsem ve špatném prostředí s nevyrovnanými lidmi, až jsem vyrostl a dali mě pryč - do mého prvního útulku. A tady to bylo dobré, tady se pracovalo, vytvářelo a přetvářelo, někdo se mi věnoval, staral se o mě. A pak jsem odjel domů - do svého prvního Domů. A tady jsem se měl vlastně taky fajn, spousta psích aktivit, postel, nikdy jsem nebyl sám doma, hodně jsem jezdil autem, byl jsem prostě král. Něco jsem ale pokazil, nebo jsem to nebyl já? Každopádně jsem se vydal na svou třetí cestu - do druhého útulku. A teď tady jsem a koukám, jak mi ty dva roky prosvištěly tlapkama. Trochu mi to dělá těžko na srdci, už se mi nechce mluvit a nechám to doříct jiné.“

Buzz je bez mála třicet kilo svalů, bez gramu tuku. Je to pes v perfektní kondici, absolutně zdravý a fit. Uhrančivý krasavec, kterému by měly být necelé dva roky, kastrovaný, s absolutně osvojenými hygienickými návyky. Perfektně slyší na své jméno, zvládá skvěle základní povely jako sedni, lehni, pac a pusu. Je velice vnímavý a kontaktní.

ZDRAVOTNÍ STAV: Buzz je kompletně kastrovaný, očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Připraven vyrazit do toho pravého a definitivního domova.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Buzz hledá klidné, vyrovnané lidi, stabilní prostředí, pro svou velikost a neohrabanost bez malých dětí a pro své lovecké sklony bez jiných zvířat. Buzz je sice silné tělo, ale křehká duše, citlivka schovaná v mase svalů. Nedělají mu dobře změny, touží po řádu, po jistotě v neměnnosti. Stereotyp a rutina je to, co v novém domově potřebuje. Bude moc rád vyrážet na dlouhé procházky, běhat s páníčkem canicross, čmuchat nosework či luštit hersenwerk. Výchovný přístup k Buzzovi musí být pozitivní s jasně danými a neměnnými pravidly a mantinely, jakékoliv odbočení z této cesty u něj vyvolává staré vzorce chování.

Máte-li o Buzze zájem, napište na e-mail utulek@tstabor.cz.

Buzz má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

V Číně kosmetika, v Izraeli léky: skončí definitivně testování na zvířatech?

Sherlock - křehký elegán, který vidí do lidí

Sbírka na zanedbanou fenku Sáru

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...