Vlkodaví princezna Jawa hledá rodinku na druhý pokus - už napořád!

Publikováno: 24.3.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Jakub Petřik

Jmenuji se Jawa a jsem fenečka z vlkodaví říše. Jsou mi 3 roky a vážím 45 kg, jsem drobnější než ostatní vlkodavové. Přišla jsem se představit, protože bych ráda našla svůj ráj na Zemi. Hledám rodinu, která mi ukáže cestu, po které potom společně půjdeme až do konce našich dní. Měla jsem svou rodinku, ale tam se něco nepovedlo. Postupně jsem ztrácela jistotu, neměla jsem žádný pevný řád a začala jsem si pak trochu více dovolovat. Hlídala jsem si pelíšek, jídlo, občas jsem na někoho doma zavrčela a nakonec jsem i dokázala párkrát kousnout.

Majitelé mě tedy předali dočasné tetě, která mě občas hlídala a znala mě, takže ted společně hledáme zodpovědného majitele, který mou nejistou duši dokáže zase uklidnit. Jsem hodná holka, ráda se mazlím, ale určité situace musíme společně doladit. Se psy venku nemám problém, ale doma žárlím a raději bych byla jako jedináček."

Jawa je kříženka vlkodava drobnějšího vzrůstu, které se vzdali majitelé. Je to obřík s velkým, dobrým srdcem. Je velmi vnímavá, ráda se mazlí a své lidi má moc ráda, je hodně citlivá a má základní poslušnost, ale dokáže být i paličatá. Bývalí majitelé ji hodně rozmazlovali, neměla pevný řád, jistotu a chyběla jí autorita, proto se její výchova nakonec vymkla z rukou a vzájemný vztah uz nešel napravit. Doma začala atakovat psy a lidem dávala důrazně najevo, že vše patří jen jí. 

V dočasné péči má Jawanka řád a pravidla, není s ní větší potíž, ale majitel nesmí polevit a usnout na vavřínech. Jawa potřebuje člověka s přirozenou autoritou, zkušeného pejskaře, který jí kromě lásky a jistoty, dá i jasné mantinely a citlivým pozitivním způsobem s ní bude pracovat na vzájemné důvěře.

Jawa je skvělý a milující pes, jen potřebuje najít toho pravého člověka. V dočasce vyjde i se psy, ale jen pod dohledem. Určitě se nehodí do domácnosti k jiné feně a raději bude jako jedináček. Jawa hledá zodpovědný a stabilní domov ideálně v domě se zahradou, u lidí se zkušeností s pošramocenou duší vlkodava.

Jawa se nehodí k dětem. Je přiměřeně aktivní, ale není to žádný velký sportovec, také vzhledem k mírné spondyloze hrudní páteře, potvrzené RTG a vyšetřením ortopeda, kyčle má v pořádku. Jawanka je odblešená, odčervená, čipovaná, kastrovaná, očkovaná.

Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku.
Návštěva možná po dohodě s Lucií v dočasné péči, Praha, na tel : 773 522 906. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705

Jawa má svou kartu i zde na PesWebu