Publikováno: 22.3.2021
0Ohodnotit
Autor: Inca Collagen - PR článek
Místo: Proč je důležitá kloubní výživa pro psy?
Foto: Inca Collagen
Sekce: Výživa psů a koček, Doplňky, Reklamní články (PR články)

Kloubní výživa funguje jako prevence mnoha ortopedických problémů. Doplňky stravy prospějí štěňatům ve vývoji, pejskům seniorům, kterým s věkem přibývají bolesti, obézním pejskům i psům po úrazech a operacích. Pravidelně podávaná kloubní výživa, je účinná prevence, za kterou vám budou vaši psí kamarádi neskonale vděční. Tím, že je ochráníte před bolestí, jim totiž zvýšíte kvalitu a často také délku života.

Psi jsou dynamická zvířata a zdravé klouby jsou důležité pro jejich šťastný život.

Pohyb je pro psy symbolem života. Ať už se rádi honí za míčkem, běhají po loukách a nebo ze všeho nejraději skáčou na pohovku. Zdravé klouby a bezbolestný pohyb je pro spokojené pejsky zásadní. 

Některá plemena jsou náchylnější na onemocnění pohybového aparátu a proto je potřeba začít včas dbát na správnou kloubní výživu. Poraďte se se svým veterinářem a pokud má váš pejsek genetické predispozice pro například dysplazii kyčelních, nebo loketních kloubů začněte do krmiva přidávat vhodné doplňky stravy.

Na problémy s klouby trpí hlavně velká psí plemena, která rostou příliš rychle. Jejich klouby a kosti nestačí “držet krok” se skokovou rychlostí růstu těla a s náhlým nárůstem svalové hmoty. Nejlepší kloubní výživa pro štěňata velkých plemen je kolagen, který klouby posílí a zocelí. Kolagen pomáhá předcházet zraněním a chrání klouby před přetížením.

S přibývajícím věkem se kvalita kloubů zhoršuje

Kolagen se přirozeně vyskytuje jak v lidském, tak ve zvířecím organismu. S věkem ale jeho produkce v těle klesá a v chrupavkách se začnou tvořit mikrotrhlinky. Chrupavka bez kolagenu se vysušuje a není již tak elastická. Pohyb je s věkem bolestivější právě kvůli úbytku kolagenu. Jelikož psi stárnou rychleji než lidé, můžou se potíže s pohybovým aparátem objevit i u mladých pejsků. Problému si nemusíte všimnout, dokud pejsek nezačne kulhat. Taková bolest, ale už pejska značně limituje.

Kolagen pro psy je doplněk stravy, který pomáhá předcházet těžkému průběhu vrozených i degenera­tivních onemocnění pohybového aparátu. Je to ta nejlepší prevence, která zmírní příznaky nemoci a často jí dokonce předejte. Prevence je lepší (a snadnější), než léčba.

S kolagenem předcházíte zraněním a opotřebení kloubů také u aktivních psů

Máte-li doma velmi aktivního, sportovního pejska, se kterým trénujete na závody a nebo psa se kterým si chodíte rádi společně zaběhat, je vhodné doplňovat jeho stravu o kolagen. Kolagen dodá pejskovi potřebnou sílu a chrání jeho klouby a kosti před přetížením. Častá a intenzivní aktivita je pro pohybový aparát náročná a klouby se rychleji opotřebovávají.

K čemu v těle kolagen slouží?

Kolagen je bílkovina, která zoceluje chrupavky a posiluje šlachy a vazy. Díky kolagenu jsou klouby pevné a pružné. Kolagen také zlepšuje kvalitu srsti a drápků. Lidé užívají kolagen jako elixír mládí, který snižuje projevy stárnutí. Kůže je díky němu pevnější a s méně vráskami. Také kvalita vlasů a nehtů se při doplňování kolagenu výrazně zlepšuje. Vlasy jsou lesklé a nehty se netřepí. V neposlední řadě je kolagen zásadní pro správnou funkci pohybového aparátu, zásadně ovlivňuje kvalitu chrupavek, elasticitu kloubů a pružnost šlach a vazů.

Stejně jako v lidském organismu působí kolagen také u zvířat. Pokud vašemu domácímu mazlíčkovi začnete stravu obohacovat přírodním kolagenem, jeho srst bude hustší a lesklejší. Drápky porostou rychleji a budou pevnější a co je zásadní, bude se pohybovat lépe, snadněji a s větší radostí. 

0Ohodnotit