Vyhovující výživa pro psy pro zdravý a šťastný život psů

Publikováno: 15.3.2021
Autor: Bellfor
Foto: Bellfor

Potrava uzpůsobená daným potřebám rozhodujícím způsobem přispívá ke zdraví a duševnímu i fyzickému blahu každého psa. Co je při tom obzvláště důležité a jak výrobce krmiva pro psy Bellfor u svých výrobků zaručuje optimální kvalitu, to se dozvíte v následujícím článku. 

Psi potřebují živočišnou bílkovinu 

I když jsou psi často označováni jako všežravci, jedná se u nich o takzvané semi karnivory. To znamená, že je jejich zažívání v první řadě uzpůsobeno na zpracování živočišných proteinů a tuků.

Z tohoto důvodu je důležité, aby dobré krmivo pro psy obsahovalo jen malá množství rostlinných složek. Jinak totiž dříve či později dojde k zažívacím potížím a potravinové intoleranci.

Proč může být pšenice v krmivu pro psy škodlivá?

Obiloviny, respektive pšenice se již dávno staly u výživy pro psy nejvíce používanými surovinami. Především cenově výhodné krmivo pro psy se v mnoha případech skládá z velké části z pšenice. Ale i v mokrém krmivu jsou obiloviny někdy často obsaženou látkou.

Na první pohled se to může zdát sice jako neškodné, v každodenním režimu se to ovšem může projevit jako vážný problém. Psi totiž mohou malá množství škrobovitých sacharidů, které jsou obsaženy v pšenici, strávit, ale nadmíru velký podíl obilovin vede prakticky neodvratně k tomu, že se u vašeho psa objeví problémy s jeho zažíváním. Pokud i přesto chcete vsadit na krmivo pro psy s obilovinami, dbejte přinejmenším na to, aby se přitom jednalo o bezlepkové druhy, jako je rýže nebo kukuřice.

Vyhovující psí výživa od Bellfor

Výrobce, který u svých výrobků vsadil již od prvopočátku na vysoce kvalitní složky a receptury uzpůsobené daným potřebám, je firma Bellfor. Dnes může tento rodinný podnik vedený svým majitelem pohlížet zpět na více než 30 let zkušeností v oboru výživy pro psy.

Aby se splnily vlastní vysoké nároky, Bellfor úzce spolupracuje při vývoji výrobků s odborníky na výživu a zvěrolékaři. Výrobky této firmy obsahují výhradně vysoce kvalitní složky, které z velké části pocházejí od regionálních dodavatelů.

Naproti tomu se zcela vědomě zamítly méně kvalitní suroviny jako pšenice. Tím je zaručeno, že je krmivo pro psy Bellfor dobře stravitelné a dodává psům všechny nezbytné živiny ve správném množství.

Velký výběr pro chovatele dbající na kvalitu

Sortiment Bellfor je široký a nabízí chovatelům psů dbajícím na kvalitu vše, co pro potravu uzpůsobenou daným potřebám svého čtyřnohého přítele potřebují. V online obchodě tohoto výrobce tak najdete mimo jiné suché a mokré krmivo bez obilovin, a stejně tak zdravé psí svačinky a psí sušenky.

Kromě toho si můžete vybrat z různých výrobků péče o tělo a doplňků stravy, které vám pomohou ke zlepšení duševního a fyzického zdraví vašeho psa a které ho mohou například ochránit před klíšťaty nebo zabránit zubnímu kameni.

Kromě toho byl Bellfor jeden z prvních výrobců krmiv pro psy, který se zabýval tématem hmyzího proteinu. Toto krmivo na bázi hmyzu obsahuje bílkoviny z larev mouchy černého vojáka. Je snadno stravitelné a hypoalergenní, takže právě pro psy s citlivým zažíváním představuje skvělou alternativu.

Závěr

Díky vyvážené stravě se postaráte o to, že váš čtyřnohý přítel bude optimálně vyživován a vyhnete se zdravotním problémům, které jsou spojeny s výživou. Výrobky od Bellfor se za tímto účelem velmi dobře hodí a dodají vám vše, co pro vyhovující výživu svého psa potřebujete.

Pokud si sami chcete udělat představu o výživě psů od Bellfor, najdete další informace v online obchodě této firmy,  kde si můžete samozřejmě tyto výrobky přímo koupit.