Charlie - uhlově černý krasavec, který zůstal úplně sám

Publikováno: 4.3.2021
Autor: Útulek Tábor
Foto: Radek Havlíček

HEJ HALÓ! Koukej, tady jsem! Nooo, šup! Konečně!

Charlie je uhlově černý mega krasavec, kterého si každý zamiluje. Jeho podmanivá oříšková očka, mohutné lícní kosti a kudrlinky dostanou do kolen nejen mladé slečny, ale uchvátí i pořádné mužské. Charlie je božskou kombinací, kdy jeho temný a energetický jin vyvažuje světlý a veselý jang. Odpovídá to i tomu, že by se mělo jednat o křížence německého boxerachesapeake bay retrívra, což je opravdu unikátní kombinace. Má díky tomu krásně hranatou hlavu, atletické tělo a na zádech neposlušně zvlněnou srst.

Je velmi veselý, spontánní, energický, akční a hravý. Neměl v minulosti příliš mantinelů, pravidel, a tak hodně zkouší, co může a nemůže či co mu projde. Pracovně mu rádi říkáme „ty náš spratečku“, protože i když je to dospělý psí chlap, připomíná spíš malého kluka či puberťáka, který tak trochu přerostl rodičům přes hlavu, což u Charlieho není problém, protože on má hlavu proklatě vysoko. Naštěstí je ale v jádru velmi hodný a tak se za to na nás nezlobí. Také je to poznat na tom, jak moc, moc, ale opravdu moc miluje veškeré hračky. Rád aportuje, ale míček se musí vyměnit za jiný míček, jinak neodevzdá ten původní a raději si bude hrát na honěnou, což ho také dost baví :-)

Je to pejsek, který pod rukama nezkušeného člověka divočí, zlobí a blbne. Dostane-li však slovní, ale jednoznačnou výtku s výstrahou, je z něj ve vteřině hodný klouček, který poslouchá a ani neštěkne. Ale tento stav trvá zase jen vteřinku. Má však ale velký potenciál! Jakmile bude ve stabilním prostředí, kde bude zaručený režim, jednotná pravidla a bude se s ním trpělivě a kontinuálně pracovat, rozkvete v dokonalého parťáka. Již nyní umí krásně sedni, lehni a dávat pacičky. Na oplátku, ale jako každé trdlo, vydatně skáče a tahá na vodítku, které příliš nezná. Procházky však trénujeme, zvládá základní manipulaci, ošetření, nasazení postroje i náhubku.

ZDRAVOTNÍ STAV: Charlieho narozeniny připadají na 4. 11. 2014, je mu tedy šest let. Je to statný a zdravý kluk se silnou imunitou a vrcholovou kondicí. Je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Podmínkou adopce je jeho kastrace.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ:
Charlie je kus chlapa a hledá k sobě silné majitele. Mladé aktivní lidi, kteří chtějí výletovat, běhat, trávit se psem hodně času v přírodě. Hodí se do domu se zahradou s přístupem dovnitř i do bytu. V útulku nic neničí, až na své milované hračky. Vybavení svého kotce si váží a je čistotný. Bude potřebovat režim a řád, jasná pravidla, trénovat, makat, běhat, unavit tělo i mysl. Prostě žít opravdu aktivně a naplno. Pro svůj elán se nehodí k dětem, starým lidem a ani k slabším osobám. Nebyl bohužel správně socializován s jinými zvířaty a nehodí se k nim. Možná by časem, po pořádné dávce práce, akceptoval nějaké fenečky na procházce, ale doma musí být jedináčkem.

Máte-li o Charlieho zájem, pošlete na e-mail utulek@tstabor.cz základní informace o Vás – nacionále, kontakt, adresu, kde by Charlie bydlel, důležité info o své rodině, dětech, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech se psy. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život Charliemu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz

HISTORIE: Charlie v minulosti vystřídal hodně majitelů, s různými přístupy k výchově. Proto v tom všem má trochu zmatek a těší se na stabilní domov, kde bude vše konečně jasné, stanovené a neměnné.

Charlie má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Něžná obryně Balů vyhlíží rodinu, o kterou by se mohla starat

Rony zůstal před časem u opuštěného domu uvázaný na řetězu úplně sám. Dnes hledá rodinu, která ho už nikdy neopustí.

Dino bude parťák do nepohody. Nečeká právě na Vás?

Bertička čeká po dlouhých 12ti letech na opravdovou lidskou rodinu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...