Něžná obryně Balů vyhlíží rodinu, o kterou by se mohla starat

Publikováno: 19.2.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Jmenuji se Balů, Balinka a narodila jsem se jako produkt množírny, abych celý svůj život rodila štěňata a vydělávala peníze. Je mi 1,5 roku a můj první vrh nedávno prodali. Stejně tak prodali tenkrát mě. Žila jsem jako štěně u jedné velké překupnice, množitelky a podvodnice, ta mě nechala nakrýt a prodala dva týdny před porodem, aniž by se zmínila, že jsem březí.

Moje nová majitelka prodala moje štěnata a velmi rychle se pak zbavila i mě. Dostala jsem se k jedné hodné paní, která si hned všimla, že se mnou není něco v pořádku. Kromě toho, že mi ještě teklo mléko a cecíky jsem měla až k zemi, moje zadní nohy nevypadaly úplně pevně a stabilně. Byla jsem vyhublá, olysalá a hladová, ale štastná, že mě má konečně někdo nezištně rád.

Jela jsem pak k paní doktorce na veterinární kliniku, kde mi zrentgenovali kyčle, výsledky nebyly dobré. Víte, vážím teď 40 kg a trpím těžkou formou dysplazie kyčelních kloubů, při mé váze je to velký problém i pro zkušené ortopedy. Čeká mě velká operace, jediná, která mi může pomoci.

Bydlím teď u tety a čekám na své trvalé majitele a taky na možnost pořádně se proběhnout. Hledám milující páníčky, kteří mě přijmou do svých srdcí a budou mě milovat i s titanovými kyčlemi, protože mě čeká totální endoprotéza. Dostala jsem šanci na nový lepší život a ráda bych ho strávila po vašem boku, vaše Balů".

Balů je kříženka bernardýna, možná moskevského strážného psa. Byla koupena za účelem dalšího chovu jako štěně a první rok svého života trávila u známé množitelky a psí překupnice. Odtud byla prodána jako březí. V nové rodině porodila štěňata a po jejich odstavu a prodeji byla opět nabízena dál. Její další majitelka však naštěstí po zjištění, že fenka hůře chodí na zadní nohy, požádala o pomoc naší organizaci, která Ballinku přijala k další diagnostice a následnému řešení.

Balů je velmi hodná a věrná psí holka, je to vděčné stvoření, úžasná psí bytost, která miluje své lidi. Kontakt s člověkem je pro ní nejdůležitější na světě a chvíle s člověkem si láskyplně užívá každým coulem. Je to obrovský mazel, ráda si hraje, dovádí a doma miluje lenošení na gauči. Má skvělou kontaktní povahu. S cizími lidmi se postupně seznámuje, ale bojí se především mužů a velkých psů.

Se psy obecně vychází celkem dobře, v dočasce žije v kamarádském vztahu se středně velkou vyrovnanou hodnou fenkou bez problémů, ale pokud ji někdo ze psů nevybíravě obtěžuje, umí se důrazně ozvat. Děti, pokud jsou hodné a rozumné, toleruje, učí se postupně poslušnosti a je velmi vnímavá a tvárná, ovšem když ji venku něco zajímá, neslyší a věnuje se svému zájmu. Má ráda procházky, ale vzhledem ke svému postižení nezvládne náročné aktivity a sport.

Balů potřebuje stabilní domov a zázemí, zodpovědné majitele, trvalý domov, který nikdy nepoznala a jistotu domova a svých lidí. Hodí se do domu se zahradou bez schodů. Operaci kyčlí podstoupí pravděpodobně na pražské klinice, rozhodli jsme se, že pro ni uděláme cokoli bude schůdné, zákrok proběhne v naší režii na naše náklady (jedna noha vyjde cca na 80 - 100 000kč). Chcete-li Balů pomoci, můžete ji podpořit jakoukoli finanční částkou na náš transparentní sbírkový účet Fio banka: 2101050049/2010, s poznámkou do zprávy "BALŮ".

Balů je odblešená, odčervená, čipovaná, kompletně očkovaná a kastrovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Výhledově podstoupí totální endoprotézu kyčle, kterou hradí spolek Dočasky De De z.s., Nové majitelé proto hledáme ideálně z Prahy a okolí, vzhledem k tomu, že bude potřeba jejich součinnost a spolupráce s převozy na kliniku atd. O vše ostatní se postaráme my. Zájemci, prosím, pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel 602 259 705, rádi vám Balů představíme.

Kam dál: 

V roce a půl má za sebou týrání a roční pobyt v útulku. Kazan nyní čeká na druhý, lepší start do života.

Akční hrdinka Elis hledá parťáka pro živo

Rony hledá svého nejlepšího lidského přítele

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...