Bertička čeká po dlouhých 12ti letech na opravdovou lidskou rodinu

Publikováno: 25.1.2021
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Ani ve snu mě nenapadlo, že existuje něco, jako lidská náruč, co hladí, plná mistička, teplý, měkký pelíšek a voňavá kuchyň. Neznala jsem vlídné slovo, drbání pod bradou, nikdy jsem nechodila na procházky. Znala jsem jen svou smečku, dvorek a to je vše. Věřte, nebo ne, takhle jsem žila asi 12 let...

Jmenuji se Berta a u tety v psím ráji doháním hlavně mazlení, drbání a jakékoli hlazení a doteky, nejradši bych se nechala jen drbat a v mezičase jedla, to by byl pro mě ráj na zemi. Jsem už starší dáma a tak se nenechám vyhodit ze svého rytmu, když je čas jídla, dám jasně najevo, že je čas nosit do misek. Zrak mi slouží dobře, se sluchem je to horší, občas si pochoduju po bytě, zkrátka jsem dáma v letech a mám na to právo.

Miluju pejsky a rozhodně, prosím, mějte pro mě doma tulivé psí kámoše, nejradši se tulím k nějaké psí dušičce, ale umím spát i pod peřinou s tetou. Ráda bych našla svou spřízněnu lidskou duši, v domečku se zahrádkou, určitě s dalšími pejsky, na smečku jsem byla zvyklá celý svůj život. Věřím, že tu svou pravou lidskou duši ještě najdu a zachráním ji od samoty, tak jako sama jsem byla zachráněna, Vaše Berta."

Berta je psí seniorka, bude jí kolem 12ti let a váží 7kg. Přijela k nám se smečkou dalších 9 pejsků, kterým zemřel majitel. Nebyli socializovaní a všeho se báli, Berta ale po počátečním seznámení miluje své lidi a neustále vyžaduje mazlení, drbání a lidskou přítomnost, stále se k vám lísá. Je to nesmělá holčička, ale velmi hodná a vděčná, po seznámení je z ní malý tulivý miláček. Opatrná a nedůvěřivá fenečka, která postupně otevírá srdíčko a celou svou dušičkou si získává důvěru. Neumí chodit na vodítku, postupně se to ale učí na bezpečném jištění kšíry.

Tíhne hodně k dalším pejskům, ráda leží přitulená k nějaké podobně hodné psí dušičce, umí ale spát i pod peřinou s vámi. Trénuje hygienu, byla by pro ni vhodnější zahrádka u domečku, na vodítku se stále bojí chodit a do bytu se moc nehodí. Berta nepotřebuje mnoho aktivity, vystačí si s proběhnutím po dobře zabezpečené zahrádce a šup zase domů do pelíšku do tepla. Zpočátku bude bázlivější v novém prostředí, ale velmi rychle si ji získáte drbáním a nějakou dobrotou.

Berta vás něžností a láskou ve svých očích vás bude dojímat každým pohledem a okamžitě si ji zamilujete. Je odblešená, odčervená, čipovaná, očkovaná, kastrovaná, s ošetřenými zoubky, bez srdečního šelestu a s normálními krevními testy. Kvůli píštěli v horním patře po zkažených zubech, ji byla provedena plastika - překrytí vlastním štěpem.

Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči v Olešku Březová u Prahy, po dohodě s Klárou na tel : 723 029 785. Nebo volejte na telefonní číslo 602 259 705 , info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz

Bertička má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

V roce a půl má za sebou týrání a roční pobyt v útulku. Kazan nyní čeká na druhý, lepší start do života.

Akční hrdinka Elis hledá parťáka pro živo

Rony hledá svého nejlepšího lidského přítele

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...