Na hranicích Slovenska se psem

Publikováno: 22.12.2020
Autor: Tereza Kubinová
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Archiv Tereza Kubinová

Beskydy nacházející se na Moravskoslezsku zasahují až za hranice našeho státu. Svou krásu tedy ukazují také u našich bratrských sousedů – Slováků. Já vás dnes s sebou vezmu na výlety po hranicích s našimi věrnými bratry a ukážu, jaké krásy tyto hory tvoří na hranicích. Tak si promasírujte tlapky a vyrážíme.

Musím uznat, že je mnoho bodů a tras, které najdete na těchto hranicích. Ukážu vám i místa, která se nachází kousek od hranic, ať už ze slovenské, tak i české strany. Stojí za to je s vašimi chlupáči navštívit.

Přes Muřínkový vrch

Vrchol s úžasnými výhledy, o kterém jsem se již zmiňovala v minulém článku, stojí přímo na hranicích. Rozděluje tak z české strany CHKO Beskydy a z té slovenské CHKO Kysuce. Nečekejte tady ale žádnou turistickou chatu, odkud byste si dovezli kupovaný suvenýr či se občerstvili. Raději přibalte sváču pro sebe i hafana a vychutnejte si ji na místním posedu s kocháním po nádherných výhledech po okolí Česka i Slovenska. Můžete se odtud vydat třeba k Velkému nebo Malému Polomu, jsou už nadosah a stále se budete procházet lesy těchto hor rostoucích po hranicích.

Od Bílého kříže

Bílý kříž je jedno z velmi navštěvovaných míst v Beskydech, zejména v hlavní sezónu. Jedná se o rekreační oblast Zadních hor částečně patřících také Slovensku. Jeho oblíbenost je vysoká především, protože je východiskem spousty různých turistických tras a míst. Po značených trasách se dostanete až na hranice, které si můžete projít po stezkách. Přes Malý Polom až Čuboňovu, ze kterého uvidíte slovenské i české krásy.

Z Bílé přes Smradlavou

Vesnička Bílá je známá svým ski areálem, ale také si v jejím okolí užijete nádherné procházky. Podívat se můžete k pramenu Smradlavá, který dostal své pojmenování díky silnému sirnému prameni. Ucítíte ho už z dálky. Od něj dojdete k Maxové nádrži a dál se dostanete až na hraniční trasu. Přes Smutníky, Hluchavku až po Bobek. A určitě vás tato místa nerozesmutní ani neohluchnete a s poslední název nechte raději jen na své chlupáče 😊.

Megoňky

Nedaleko hranic na slovenské straně se nachází kousek od Čadca tato přírodní památka Megoňky. Jedná se pískovcový kamenelom, kde objevíte kamenné koule s průměrem až do 3 metrů. Okolí tohoto lomu nabízí příjemné procházky v lesním prostředí. Pro ty, co bydlí blízko hranic se slovenském je tohle místečko parádním tipem na výlet s chlupáči.

Objevovat se toho dá tolik a tipů na procházky není nikdy dost. Navíc potěšíte nejen sebe a své chlupáče, ale uděláte i něco pro své zdraví, strávíte čas v přírodě a uvidíte krásné přírodní úkazy.

Tereza Kubinová

Kam dál: 

Putování po beskydských turistických chatách

Vyrážíme objevovat Jeseníky

Po krásách Českého ráje

Východ slunce na Pustevnách

Všechny články z této rubriky...