Zažije Ruby, co to je, mít domov?

Publikováno: 9.12.2020
Autor: RTW - naše láska, jejich naděje z.s.
Foto: Archiv RTW - naše láska, jejich naděje z.s.

Rubynka se dostala do péče spolku RTW naše láska, jejich naděje z.s. ze zrušeného psího útulku Pchery. Nebyla zvyklá chodit ven, neměla žádnou šanci dostat se díky nepochopenému chování z útulku do adopce. Byla vydávána za neadoptovatelnou, naštěstí pro ní ale přišla záchrana včas.

Ruby se dostala do útulku Pchery od narkomanů, kde žila roky na hromadě dříví bez přístřešku, bez lásky a řádné péče. Neznala pohlazení, nikdo jí nevěnoval pozornost, nikoho nezajímala. Ruby jen přežívala a čekala na zázrak.

Jednoho dne ji krajská veterinární správa zabavila a umístila do Pcher. Z hromady dříví, která byla dříve jejím domovem, se stal kotec, který ale zůstal trvale zavřený a přišlo jen další čekání.

Když ji Hanka ze spolku RTW naše láska, jejich naděje z.s. uviděla na fotkách, neváhala a přijala ji. Viděla Ruby bez chuti do života, smutnou a naprosto odevzdanou.

Dnes je Ruby ve svých 10ti letech stále aktivní psí holka, hravá, veselá a kontaktní. K lidem je přátelská, každou návštěvu řádně uvítá. Těší se hlavně z pamlsků, ale když se vylítá a vyřádí, je mazlivá. Dá se s ní velmi dobře pracovat. S většími dětmi je vyzkoušeno, že vychází velmi dobře, předpokládá se, že i s menšími by neměla problémy. Co se týče zvířecích přátel, fenky a malé psy ráda nemá, ve spolku si zvykla na soužití s psími kluky a vychází s nimi bez problémů. Je nutné ji ale na psy zvykat.

Celý život žila Rubynka venku, zvládla by tedy i pobyt na zahradě v zateplené boudě, ale určitě by jí bylo lépe, kdyby měla přístup domů za svými páníčky. Letos v létě byla Rubynka kompletně vyšetřena (při kastraci) a zdravotně je zcela v pořádku. Na ošetřování je pohodová, nevadí jí manipulace a za celou dobu, po kterou je u Hanky, nebyl zaznamenán žádný náznak agrese.

Ruby čeká už téměř dva roky na novou rodinu, moc by si ji zasloužila..

V případě zájmu o Ruby volejte Hanku na tel: 724 394 026.

Ruby má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Když se smůla lepí na tlapky aneb smolař Bak čeká na své štěstí 

Nikým nechtěný a lidmi zklamaný Bax. Nečeká právě na vás? 

Fenka Sára by si zasloužila alespoň poslední část života prožít v milující rodině

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...