Když se smůla lepí na tlapky aneb smolař Bak čeká na své štěstí

Publikováno: 2.12.2020
Autor: RTW - naše láska, jejich naděje z.s.
Foto: Archiv RTW - naše láska, jejich naděje z.s.

Baka opustilo štěstí ve chvíli, kdy mu jeho páníček zemřel… a smůla se mu lepí na tlapky dodnes.. Věříme, že ji společně ale prolomíme a Bak prožije ještě spokojené stáří v milující rodině.

Bakovi je cca 10-11 let, do péče spolku RTW - naše láska, jejich naděje z.s. se dostal z útulku, který připomínal spíše psí koncentrák. Bak našel ale rychle nový domov, žil v bytě a stal se oblíbencem všech dětí. Měl se báječně, páníček ho miloval, jenže po roce společného soužití se ozval, že má vážné zdravotní problémy a tak Baka čekala dočasná péče a jen malá naděje, že se bude moci vrátit zpátky domů.

Bak se domů už nevrátil, nemohl a tak jej čekala další nová rodina. Naučili ho žít venku, opět mu společnost dělaly děti, které měl tak rád, jenže se něco nepovedlo. Jednoho dne volala jeho panička a trvala na vrácení Baka zpět spolku. Jako důvod uvedla strach o děti a důsledkem mělo být v krajním případě i utracení.

Když si Hanka ze spolku pro Baka přijela, našla hubeného zlomeného psa s očima plnýma hnisu. Co se doopravdy stalo, se bohužel už asi nikdy nedozvíme. Naštěstí Bak se dal rychle do pořádku a nyní je již připravený na odchod do nového domova. S příchodem zimy je to ještě více akutní než dříve. Bak je v přítomnosti svých lidí veselý, vše se ale mění jejich odchodem, to stojí v kotci se sklopenou hlavu a klepe se zimou. Moc by potřeboval do tepla a cítit, že ho má někdo opravdu rád.

Bakoušek hledá domov, kde bude moci být v těsném kontaktu se svým člověkem nebo rodinou. Je schopen se sžít s fenečkou, psí kluky ale rád nemá. Je to psí závislák, mazel a rád vše „komentuje“. S dětmi ve spolku nikdy problémy neměl.

Zdravotní prohlídka ukázala na zvětšenou prostatu, která se řeší medikací a změny na slezině, které jsou ale po poslední kontrole beze změn. 

Bak čeká v péči RTW - naše láska, jejich naděje z.s., v případě zájmu o něj volejte Hanku na tel: 724 394 026, https://www.facebook.com/rotvajlerpomoc/

Bak má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Nikým nechtěný a lidmi zklamaný Bax. Nečeká právě na vás? 

Fenka Sára by si zasloužila alespoň poslední část života prožít v milující rodině

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...