Býval živou hračkou, najde ještě milující domov?

Publikováno: 25.11.2020
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Mirka Burgelová

"Moji milí budoucí páníčkové, rád bych vám pověděl svůj příběh a našel mezi vámi svoje lidské andílky, kteří by mě měli rádi...

Jmenuji se Míša a bude mi 8-9 let. Žil jsem s rodinou, ale o nějaké lásce a péči jsem jen snil. Moji lidé mě měli jako otloukánka a živou hračku pro děti, občas jsem někomu upadl a jednou přišla i rána do hlavy. Od té doby skoro nevidím a mám trochu deformovanou lebku, což poznala teta doktorka na rentgenu.

Přežil jsem děsivé věci, moje zuby byly obaleny nánosy kamene, že jsem téměř nemohl jíst. Dostal jsem se k tetě v pravou chvíli, když už jsem ani nečekal, že se něco změní.

Jsem nejněžnější a nejčistší dušička, kterou jste kdy poznali, ale jsem trochu jiný. Jsem nejistý bojínek, ale tulím se moc rád a potřebuji ochranitelskou ruku, láskyplnou náruč a vlídnou paničku na mazlení. Jsem dojemný tichý skřítek, který potřebuje pochovat a chránit, rozmazlovat a hýčkat. Hledám svého anděla, který mi tohle vše bezpodmínečně dá."

Míšánek je maličký kříženec čivavy, je mu asi 8-9 let, váží 4kg a vzdala se ho rodina, která se o něj nijak nestarala, naopak mu ještě i ubližovala. Přijel k nám velice zanedbaný, s nekoordinovanou chůzí, evidentně skoro slepý a hodně nejistý v pohybu, měl ze všeho strach, ale přesto se tulil s nadějí, že už bude dobře.

Míša je velmi tichý a citlivý pejsek, následkem pádu nebo úderu do hlavy téměř ztratil zrak a vykazuje mírné neurologické projevy, jako jsou občasné nekorigované pohyby, nebo točení do kolečka. Především, když je nejistý, nebo při změně prostředí či zažitého stereotypu, nebo když se lekne. Doma spinká v pelíšku, s pejsky je kamarád a rád by měl doma i hodného malého kámoše nebo kámošku. Hygiena není občas stoprocentní, není vhodný na procházky či výlety.

Když ho spatříte, okamžitě máte pocit, že ho musíte ochraňovat a láskyplně obejmout. Míša potřebuje životní jistotu, rutinu, bydlení bez překážek, schodů a pravidelný denní režim, na který si zvykne a není vhodné mu ho měnit. Když ztratí přehled o tom, kde je, tak se snaží schovat, začne chodit dokolečka nebo těká hlavou.

Kšíry i vodítko zná, ale strašně se bojí projít domem a být venku na rušné ulici. Na klidné zahrádce funguje perfektně, musí pro něj být ale bezpečná. Občas o věci zakopává, takže by mohl spadnout do bazénu, studny, díry apod. Pro Míšu hledáme laskavé, vlídné a milující majitele, pouze 1 - 2 páníčky maximálně.

Není vhodný do rodiny s více členy nebo dětmi, potřebuje svou životní jistotu, neměnné klidné a tiché prostředí, pouze v domečku nebo bytě se zahrádkou, kde si bude šmejdit. Je to velmi milý, dojemný a mazlivý kluk, potřebuje se cítit bezpečně. Míša je odblešený, čipovaný, kastrovaný, s ošetřením zubného kamene, očkovaný.

Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči v Praze, po dohodě s Ivetou. V případě vážného zájmu volejte na telefonní číslo 602 259 705, info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz.

Míša má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Rexík je psí poklad a jediným jeho přáním je nová rodina

Nikým nechtěný a lidmi zklamaný Bax. Nečeká právě na vás? 

Fenka Sára by si zasloužila alespoň poslední část života prožít v milující rodině

Woodymu se stal útulek na dlouhých 10let domovem, najde ještě svou novou opravdovou rodinu??

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...