Hrou k dobrému vychování

Publikováno: 18.11.2020
Autor: Kate Naito a Sarah Westcottová
Foto: -

Anotace a popis

Učení je zábavnější a efektivnější, když si ho užíváte, a o výcviku psa platí totéž!

Psi jsou od přírody hraví a mnohem lépe reagují a více se toho naučí, když je trénované úkoly baví. Kniha Hrou k dobrému vychování vám ukáže, jak psovi vštípit dobré vychování prostřednictvím celé sbírky zábavných triků, sportovních prvků a interaktivních her.

Kvalifikované cvičitelky psů Kate Naito a Sarah Westcottová vytvořily na základě svých odborných zkušeností způsob, jak trénovat dobré vychování novým a zábavným způsobem a předkládají vám program pozitivního posilování, kterým se se svým psem můžete snadno řídit. Ať už se bude jednat o způsobnou chůzi na vodítku, zvonění na zvonek, podávání tlapky nebo otevírání zásuvek, nebude to váš pes provádět s pocitem: „Já to musím udělat,“ ale „Já to chci udělat!“

CO SE VÁŠ PES NAUČÍ:

  • Základní i pokročilá chování a triky
  • Kontrolu impulzů doma, venku
  • i za přítomnosti rušivých
  • podnětů
  • Přivolání, a to i v parku
  • Způsobnou chůzi na vodítku
  • Kontrolované interakce
  • s dětmi a návštěvami
  • Hry na spálení energie a na podporu dobrého vychování

... A ještě mnohem víc!

Sarah Westcottová

založila Psí akademii a Brooklynské výcvikové středisko pro psy. Prakticky každý den ji najdete na chodníku s plnou hrstí sýra a nějakým psem, který se chová reaktivně na vodítku, nebo jak na všech čtyřech kontroluje něčí domov, jestli je vhodný pro štěně, anebo ve výcvikovém středisku, jak dává soukromé i skupinové lekce v agility a rally obedience. Když Sarah zrovna neučí, tak aktivně soutěží v několika psích sportech, mezi nimiž zaujímá přední místo agility. Její mladá borderka Fever závodí v agility na úrovni Masters a už se účastnila i Národního speciálního přeboru border kolií.

Kate Naito

je programovou ředitelkou pro dobré vychování v Psí akademii a autorkou knihy Výchova neukázněného městského psa pomocí pozitivního tréninku. Při psaní i při práci se zaměřuje na různé výchovné problémy, s nimiž se potýkají majitelé psů ve městech, včetně otravného štěkání, potíží s chůzí na vodítku a rozjařeného vyskakování. Pomocí pozitivních výcvikových metod Kate řeší i vážnější problémy s chováním, od reaktivity po hlídání zdrojů. Triky, hry a sporty používá nejen k tomu, aby u svých psích žáků docílila dobrého vychování, ale i k tomu, aby jim poskytla zdravý ventil pro přebytečnou energii a příjemný způsob, jak si posílit sebedůvěru ve velkém hlučném městě.

V knize Hrou k dobrému vychování kombinují autorky Sarah Wescottová a Kate Naito lásku k našim psím kamarádům s úžasnými výcvikovými dovednostmi. Dozvíte se, jak proměnit výcvik v hru, osvojíte si nejrůznější základní, středně pokročilé a pokročilé dovednosti a zajistíte sobě i svému psovi neomezený přísun štěstí!

Garry McDaniel, autor knihy Průvodce vašeho psa za štěstím

Když využijete her k tomu, aby váš pes projevil své nejlepší já, bude tento styl výcviku pro vás i vašeho psa mnohem zábavnější než nudné cviky z poslušnosti.

Tacie Hotchnerová, The Radio Pet Lady Network

Mnoho psů končí v útulcích jen proto, že nejsou vychovaní a neumí ani sednout, zůstat na místě nebo přijít na povel. Pokud by tuto poutavou knihu plnou užitečných informací znalo víc lidí, situace by vypadala úplně jinak. Výcvik vašeho psa díky ní samozřejmě nebude bezpracný, ale určitě bude vás i vašeho psa bavit.

Nancy Monsonová, členka Dog Writers Association of America

https://www.plotknihy.cz/cs/hrou-k-dobremu-vychovani

Kam dál: 

Border kolie pod lupou: Kniha první - povaha

Border kolie pod lupou: Kniha druhá - výchova a výcvik

Border kolie pod lupou: Kniha třetí - chování a problémy s ním spojené

Od strachu k pohodě

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...