Nad takovým psem by většina lidí zlomila hůl. Na Amira se ale usmálo štěstí.

Publikováno: 16.11.2020
Autor: Daniela Baboráková
Zdroj: www.pesweb.cz
Foto: Daniela Baboráková

Vzpomínám si, jako by to bylo včera, když jsem před rokem ve 13h podepisovala adopční smlouvu k Amirovi. Na jednu stranu jsem se moc těšila a byla šťastná, na druhou stranu jsem byla plná obav, jak to zvládneme. No…k dokonalosti máme ještě daleko, ale jsme tým!

Vytvořila jsem video od prvního setkání s Amirem po současnost. Za ten rok Amir ušel velký kus cesty. V něčem mu to jde lépe, v něčem hůř, některé věci přestal dělat, jiné zase začal. To je život...

Byla bych ráda, kdyby toto video třeba někomu pomohlo v rozhodování, zda adoptovat či ne. Pokud i jen jeden pes dostane šanci, video splnilo svůj účel. Takových psů jako je Amir jsou totiž plné útulky.

V žádném případě tím nechci říct, že teď všichni budeme hromadně adoptovat psy, kteří se projevují agresivně. Každý z nás si musí sám v sobě srovnat, zda má dostatek času, trpělivosti a v neposlední řadě i financí na výchovu takového psa. Ona to totiž není žádná sranda. Chtěla jsem tímto videem jen ukázat, že když se chce, všechno jde. Co v životě, co stojí za to, je zadarmo nebo snadné?

Z Amira se stal milující a starostlivý psí chlapík, parťák do nepohody. Občas ještě bojuje s nejistotou, zejména u lidí, ale pracujeme na tom. A budeme pracovat dál.

Za pomoc s výchovou, za velmi cenné rady děkuji Jirkovi a Zuzance (Stafordi & spol.)

Daniela Baboráková

Kam dál: 

Jak si žije 13ti letý Thor z Troji? Královsky!

Z psí babičky znovu štěnětem: Jak může adopce změnit (nejen) zvířeti život? 

Majlo a Spike, dva příběhy se šťastným koncem

Když zazáří šťastná psí hvězda

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...