Den zvířat 2020

Publikováno: 1.9.2020
Autor: Běhejme a pomáhejme útulkům
Foto: Archiv Běhejme a pomáhejme útulkům

Den zvířat je název již druhého ročníku charitativní sbírky, který se koná od 1. září 2020 a končí 4. října 2020, kdy je Mezinárodní den všech zvířat. Jedná se o akci nejen pro psí a kočičí útulky, ale i pro zařízení, která pomáhají týraným koním nebo hospodářským zvířatům.

Celý výtěžek sbírky bude po skončení akce rozdělen rovným dílem mezi 112 neziskových spolků z celé České republiky. V loňském roce proběhl první ročník a vybralo se 428 689 Kč, které se rozdělily mezi 60 spolků.

Možná si říkáte, proč to vlastně celé děláme. Náš sen je vytvořit pro zvířata podobnou sbírku jako je „Tříkrálová“, kterou lidé podporují, věří jí a nebojí se o svůj příspěvek. Stejně tak se nemusí bát u naší organizace. Chceme i tímto bojovat proti pouličním podvodníkům s kasičkami a založit tradici, která 100% pomáhá všem zvířatům.

Pořadatelem sbírky je Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. dle osvědčení č. j. 063247/2017/KUSK a v souladu s aktuálně platnými právními předpisy (zejm. z. č. 117/2001 po novele č. 120/2012 Sb. o veřejných sbírkách).

​Běhejme a pomáhejme útulkům z.s. pomáhá týraným a opuštěným zvířatům po celé České republice od roku 2014. Za tuto dobu organizace pomohla 76 neziskovým spolkům a zaslala jim 2.096 mil Kč. Charitativní akce se konají v Praze, Brně, Plzni, Klášterci nad Ohří, Opavě a Jablonci nad Nisou. Spolek ale cítil nespravedlnost, že pomáhá jen psům a kočkám z útulků, které jsou v okolí měst, kam jezdí. A proto vznikl projekt DEN ZVÍŘAT, který pomáhá všem.

Podpořte sbírku a sledujte její průběh na Běhejme a pomáhejme útulkům

Kam dál: 

Výbuch v Bejrútu: Ochránci mají plné ruce práce se ztracenými zvířaty, lidé nabízejí pomoc

Devítiletý rus maluje zvířátka a jejich obrazy pak mění za jídlo pro útulky

Jak nekupovat štěně - 2. díl - Unáhlená koupě

Nadační fond Psí naděje: „Lidé se adopce psího seniora bojí, chceme jim pomoci"

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...