Semináře podle knih - víkend druhý cyklu Pozitivka s F. Šustou

Místo konání: Praha
Kontakt: TRENINKJEROZHOVOR@SEZNAM.CZ
Termín: 19.9.2020 - 20.9.2020

Čas: 10:00

V průběhu roku 2020 jsem naplánoval tři víkendy, během kterých si můžete postupně projít od základů až do „složitostí“ vše, co v současné době učím na svých seminářích a píšu ve svých knížkách. Každý den bude teorie doplněná i praktickou ukázkou. Začínat budeme od základů a v dalších víkendech budeme „přitvrzovat“:-). Každý den bude ale POCHOPITELNÝ I PRO TOHO, KDO NA PŘEDCHOZÍCH TÉMATECH NEBYL. Termíny tohoto cyklu:
Víkend první 15.-16.2. 2020 Pozitivní posilování od základů k podrobnostem + Jak odnaučit
Víkend druhý – TERMÍN BYLO NUTNO KVŮLI KORNAVIROVÉ KRIZI NUTNO POSUNOUT NA 19.-20.9. 2020, semináře ke knihám Trénink je rozhovor a Trénink je v hlavě (PŘIHLÁSIT SE LZE UŽ NYNÍ ZDE)
Víkend třetí – 24.-25.10. 2020.- Den plný praxe podle návodů + Den psích evergreenů – přihlašování začne v dubnu 2020

Pro ty, kdo chtějí dát účast někomu jako dárek, zašlu po zaplacení na mejl dárkový certifikát v PDF.

Je možno objednat samostatné dny, nebo oba dny víkendu dohromady za zvýhodněnou cenu.

TRÉNINK JE ROZHOVOR – SEMINÁŘ PODLE STEJNOJMENNÉ KNIHY

Kdy: Sobota 19.9. 2020 od 10:00, očekávaný konec 17:30

Teoretická přednáška doplněná o simulační hry s dobrovolníky. Teorie bude doplněna i praktickou ukázkou (ale nejedná se o praktické lekce).
Tento seminář vznikl jako praktický doplněk ke knize „Trénink je rozhovor, ve kterém má i Váš pes co říct (F. Šusta, 2014, nakladatelství Plot). Je sestaven tak, aby kapitolu po kapitole prakticky předvedl a vysvětlil principy pozitivního tréninku popsané v knize. Přečtení knihy však není podmínkou – seminář je vhodný jak pro ty, kteří absolvovali předchozí semináře, tak pro začátečníky. Obsahuje ze všech mých seminářů největší množství her pro dobrovolníky. Na rozdíl od úvodního semináře uvádí mnohem více psích příkladů a méně příkladů s „nepsy“.
Probereme si v teorii praxi pozitivní/negativní posílení, „co když se mu nechce“, tajnou řeč mezi člověkem a zvířetem během tréninku, soustředíme se na stres během tréninku, způsoby nápravy nevhodného chování a to, že v tréninku „teď učíme, nezkoušíme.“

TRÉNINK JE V HLAVĚ – SEMINÁŘ PODLE STEJNOJMENNÉ KNIHY

Kdy: neděle 20.9. 2020 od 10:00, očekávaný konec 17:30

Klasická přednáška s praktickými úkoly pro diváky (bez zvířat) a simulačními hrami, Teorie bude doplněna i praktickou ukázkou (ale nejedná se o praktické lekce).

Tento seminář vznikl jako praktický doplněk k mojí druhé knize „Trénink je v hlavě“ (2016, nakladatelství Plot). Přečtení knihy však není podmínkou. Ukážeme si v něm na videích konkrétní příklady z praxe uvedené v knize. Podrobně si vysvětlíme různé druhy učení a v jakých situacích se na ně lze spolehnout. Zahrajeme si spolu na habituaci psa na rušivý zvuk a opravdu velmi se budeme zabývat otázkou stresu při tréninku ze všech možných pohledů.
Druhá polovina tohoto semináře je asi nejsložitější ze všech mých teoretických seminářů (podobně jako je složitá poslední část knihy, o které seminář je).
Seminář je stejně jako kniha veden v otázkách, na které si nejprve odpovídají účastníci sami a společné řešení se dozvíme až v poslední kapitole.

Vaši psi na oba dny mohou spolu s vámi, ale nebude se s nimi cvičit (resp. ukázky budou jen s těmi, se kterými se po e-mailu předem dohodnu). Každý majitel si za svého psa ručí.

Oběd si zajišťuje každý účastník sám, lze využít hromadnou objednávku pro všechny v restauraci.

Cena: 790 Kč za jeden den (sobota či neděle), nebo 1350 Kč za oba dny dohromady.