Sněhobílá princezna Tara se svým omezením netrápí. Ke štěstí jí chybí už jen opravdový domov.

Publikováno: 24.4.2020
Autor: Soňa Schneiderová
Foto: Archiv Handipet Rescue

Mezi mnou a vysněným domovem stojí vozíček. Odlehčený plast na kolečkách a jedna obyčejná plenka. Dvě věci, které beru jako svoji součást, umí změnit věty lidí z ‚to je nádherná a úžasná fenka‘ na ‚to je mi líto, už musíme jít‘. Když se řekne vozíček a plenka, lidé si představují hrozné věci. Je to pro to, že ostatní pejsci venku vypadají jinak? Nebo možná vzbuzují neobyčejné věci strach z neznáma? Nevím...

Věřím tomu, že se jednou objeví člověk, který mě uvidí takovou, jaká jsem. Stejnou, jako před tou podivnou ránou přes záda, která všechno změnila. Já jsem zůstala stejná, jsem to pořád já, ale rána změnila pohled lidí na mě. Možná kdyby se přijeli podívat, zjistili by, že to taková věda není. Ale možná je tu pro ‚jiné‘ pejsky jen omezený počet andělů a všichni jsou zrovna plní.

Ale můj člověk jednou určitě přijde a řekne ‚Taro pojď, jedeme domů‘. A já si sbalím do batůžku všechny svoje oblíbené plyšáky, vozíček a pojedeme. On určitě uvidí, že vozíček znamená jen nasazení, abychom mohli jít na procházky, které miluju a vyměnit čtyřikrát za den plenku, je jenom o zvyku. Ale nějak mu to trvá.

Jak přišla ta podivná rána a co ji způsobilo, už nevím. Ale není to důležité. Důležité je, jaká jsem. A azylová teta říká, že jsem prý úžasná. Milující všechno a všechny, od dětí přes ostatní pejsky až ke kočičkám. Taky strašně veselá, mazlivá a upovídaná. Musím se tedy přiznat k jedný strašný věci, ale musí to zůstat mezi námi. Kradu plyšáky ostatním. Všichni plyšáci musí být moji.
Vaše Tara

Taruška je nádherná dvouletá a desetikilová kříženka samojeda, o kterých se ví, že jsou to úžasní rodinní společníci. Hraví, neuvěřitelně mazliví a oddaní s nekonečným úsměvem. A Tara není výjimkou. Je vhodná k dětem, k pejskům, fenečkám a klidně i kočičkám.

Rádi bychom ji našli domov v domečku se zahrádkou, kde si může drandit. Miluje procházky, ale vzhledem k jejímu handikepu to na moc dlouhé není. Tara je doma zvyklá se pohybovat bez vozíčku a nedělá jí to žádný problém.

Taruška doma sama vydrží, ale hledáme pro ni člověka, který ji nebude nechávat samotnou moc dlouho. Je šikovná, ale sama si plenku nevymění.  Taruška je očkovaná, ošetřená pipetou Advocate, kastrovaná a čipovaná. Domů půjde po podepsání adopční smlouvy a úhrady adopčního poplatku. Tarušce budeme v případě potřeby hradit plenky i případné veterinární náklady, spojené s jejím hendikepem.

Rádi si o ní s Vámi popovídáme na telefonu 773 554 464 nebo napíšeme na emailu jana@petheroes.cz :)

Tara má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

10ti letá Bambulka čeká na svůj první opravdový domov

Domov pro smolaře

Dastyho ani přeražená páteř ani parvoviróza nezastavila v touze najít svoje Doma.

Můj pes se nenechá trestat, utraťte ho! 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...