Jak se připravit na nového psa

Publikováno: 14.4.2020
Autor: Robin Rucker - PR článek
Foto: VisualHunt

Jak se připravit na nového psa

Mít vlastního zvířecího miláčka se již rozrostlo v celosvětový trend. Lidé se těší na krásné společné chvíle, ale neuvědomují si rozsah povinností a starostí, které s chlupáčem do domácnosti mohou přijít. Nepodceňte proto jediný detail a připravte se i vy na vlastního psa.

Rasu vybírejte velice pečlivě

Každý, kdo už měl jednoho či více psů na starosti, moc dobře ví, že není pes jako pes. To se liší nejen mezi jedinci, ale především mezi rasami. Pokud už nyní víte, že nemáte čas ani chuť se pravidelně pohybovat anebo nemáte vlastní pozemek s výběhem, tak rozhodně nepřemýšlejte nad středními a velkými plemeny. Naopak pokud chcete především společníka do domácnosti, tak vám malá plemena budou působit jen radost.

Výběr rasy je zcela zásadní, protože nešťastné zvíře v domácnosti zcela bez úmyslu bude přidělávat spoustu starostí. Budete se tak trápit vy i zvíře. Důležité je rovněž pohlížet na rasu podle vašich zkušeností. Pokud se připravujete na prvního psa, tak se vyhýbejte obtížným plemenům.

Veškeré vybavení a pomůcky

Pokud máte plemeno vybrané, čeká vás výběr a následný nákup veškerého podstatného vybavení. Obraťte se na specializované e-shopy nebo prodejny s chovatelskými potřebami jako například ZooShopPlus.cz, kde vám v širokém výběru může do začátků poradit i ochotná obsluha.

Pes se musí v domácnosti naučit především to, kde je jeho místo a základní návyky. Bez misek na pití a jídlo a pelechu se proto rozhodně neobejdete. Zároveň se štěňata nejraději a nejlépe povely učí hrou a už od prvních krůčků by jim společnost měl dělat i výběr hraček. S nimi se štěňata unaví, aniž by vás měla zničit a rovněž se díky nim učí jednoduché povely.

Po tomto začátku vás pak pochopitelně čekají pravidelné výdaje v podobě krmiva a očkování psů. Jedno si ale pamatujte - pes je věrné zvíře na celý jeho život a žádná investice do něj není zbytečná.