Databáze dobrovolníků v době koronavirové pandemie

Publikováno: 25.3.2020
Autor: Zuzana Wildmannová/PesWeb
Foto: Archiv První pomoc pro psy

Nastala doba, kdy je potřeba si pomáhat možná více než kdy jindy a to nejen šitím roušek nebo pomocí s nákupy, ale například i s venčením pejsků. Mnozí senioři a nebo nemocní lidé jistě ocení pomoc a zde vám představíme možnost, jak se do této formy pomoci zapojit.

DATABÁZE DOBROVOLNÝCH VENČITELŮ PSŮ V OBDOBÍ KORONAVIROVÉ PANDEMIE - První pomoc pro psy/PesWeb

Cílem databáze venčitelů psů je sdružit na jedno místo kontakty dobrovolníků, kteří jsou ochotni lidem v karanténě a ohroženým skupinám venčit psa v období koronavirové pandemie.

Výpomoc s venčením psa je bez nároku na finanční ohodnocení, ale záleží na vzájemné domluvě mezi majitelem psa a venčitelem na případném (drobném) finančním příspěvku na dopravu a nebo poděkování ve formě sklenice domácí zavařeniny, medu, doma ušité roušce atd. Fantazii se meze nekladou 🙂

Jak se zaregistrovat do databáze venčitelů?

Ve spolupráci s portálem PesWeb je možné se registrovat jako dobrovolný venčitel v databázi dobrovolníků (viz níže). Dobrovolník vyplní formulář, kde uvede jakou pomoc nabízí - v tomto případě tedy "Venčení psů" a zadá kraj, aby byl pro hledajícího pomoc lehce dohledatelný. Dála uvede v podrobném popisu přímo místo venčení (město/vesnici) a například své možnosti venčení atd. 

DATABÁZE DOBROVOLNÍKŮ PESWEB

Pro registraci do databáze je nutná registrace ( tlačítko chci pomoci)


Doporučení k venčení:

  • Dle platného nařízení vlády je nutné krytí obličeje rouškou a nebo šátkem. Psa vyzvedávejte a předávejte vždy v souladu s tímto nařízením.
  • Snažte se o bezkontaktní předání a vyzvednutí zvířete – například uvázání psa k zábradlí v chodbě domu a ustoupení o několik metrů dále od psa. Ověřte si, zda majitel či venčitel psa vyzvedl 🙂 Vyhněte se přímému fyzickému kontaktu mezi venčitelem a majitelem psa.
  • Nabízejte výpomoc s venčením pouze tehdy, kdy nemáte žádné příznaky žádného respiračního onemocnění!
  • Majitel psa by měl venčiteli oznámit svůj současný stav (preventivní karanténa atd.)
  • Je vhodné na venčení nosit vlastní vodítko a psa si při převzetí přepínat na vlastní vodítko, případně použít rukavice
  • Po venčení psa si vydesinfikujte ruce (desinfekci ideálně noste s sebou).

..............................................................................................................................................................

Dobrovolný venčitel má k dispozici vzor letáku, kde je místo na vyplnění telefonního čísla. Pokud se chcete do dobrovolného venčení zapojit, doporučuji si letáky vytisknout a umístit na vchod domu/nástěnku obchodu v dosahu vašeho bydliště, ať se informace dostane především mezi seniory, kteří se na internetu příliš nepohybují a nebo vůbec.

LETÁK NA VYTIŠTĚNÍ – NABÍDKA VENČENÍ PSA KE STAŽENÍ ZDE

        Portál PesWeb ani Zuzana Wildmannová - První pomoc pro psy nenesou společně žádnou zodpovědnost za venčení psů. Venčitelé nejsou žádným způsobem prověření a nejsou zaměstnanci žádné agentury na venčení zvířat. Jedná se o „sousedskou“ a dobrovolnou výpomoc. 

Kam dál: 

Venčení psa během celoplošné karantény

Francouzský Úřad pro bezpečnost potravin vyloučil přenos onemocnění COVID-19 zvířaty a potravinami

Pandemie COVID-19: Informace pro chovatele

První pomoc při epileptickém záchvatu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...