Ron čeká na svou druhou šanci, na milující rodinu.

Publikováno: 12.3.2020
Autor: Pes nejvěrnější přítel, z. s.
Foto: Archiv Pes nejvěrnější přítel, z. s.

O Ronovi jsme se dozvěděli od lidí z blízkosti místa, odkud pocházel. Nezbýval mu již téměř žádný čas, údajně měl být sněden. Byl držen v příšerných podmínkách. Ron měl do té doby pouze jeden jediný úkol, zlikvidovat vše, co se na pozemku mihlo, hlodavce, kočky, nebo kuny, to vše měl za úkol chytit a zneškodnit.

Když Rona spolek Pes nejvěrnější přítel z.s. v listopadu loňského roku přijímal, jeho zdravotní stav byl více než katastrofální. Obratle a žebra mu vylézaly, příšerně smrděl výkaly a v uchu měl prasklý absces. Při prvním vážení na veterině bylo zjištěno, že Ron, který by měl optimálně vážit 35 - 40kg vážil pouze 23kg. Krevní výsledky nebyly též nic moc, Ron měl vysoký cholesterol a špatné jaterní enzymy, tak se na něm podepsal jeho výživový stav.

Nyní je na tom už o chlup lépe, dokonce se podařilo, že Ron přibral nějaké to kilo, ale o každé s dočasnou tetou opravdu bojují a je to velký úspěch. Ron bude mít doživotně veterinární jaterní dietu, ale baští s chutí a v ničem ho to nelimituje.

Je však až k neuvěření, že i přes to, jak moc mu doposud člověk ublížil, je to neuvěřitelný mazel. Miluje děti, lidi, má radost z každé chvilky, kterou může dovádět s těmi, které má rád. Jeho jedinou špatnou vlastností, za kterou však sám vůbec nemůže, že ve svém okolí nesnese žádné jiné zvíře. Nejspíš nikdy nebude možné, aby žil v jedné domácnosti s jinými zvířaty. Jeho získaný vzorec chování - chytit a zardousit, je mu vštěpen opravdu hodně hluboko. I přes to však dokáže být úžasným psem, mazlíkem a něžným obříkem. Jen prostě potřebuje být jedináčkem.

Ron v dočasné péči udělal obrovský pokrok k cestě za novým životem, teď už zbývá jen jedno. Najít mu někoho, kdo ho bude milovat. Hledáme pro něj domov, nejlépe v domku se zahradou, ovšem bez jiných zvířat a s přístupem do domu. Ron už nikdy nesmí sloužit jako hubič hlodavců, je to pes, který potřebuje milovat a být milován.

Ron má svou kartu i zde na PesWebu

Jméno: Ron
Velikost: v dospělosti 40-50kg
Věk: 1,5 roku
Snášenlivost: na svém pozemku nesnese psy ani kočky, venku bez problémů
Kontakt: 777278229, Rožmitál pod Třemšínem

Kam dál: 

Americký buldok Teodor je přes dva roky v útulku!

Goro - veselý pes, kterému ke štěstí už chybí jen rodina

Úžasný Dingo vyhlíží svou novou rodinu

Árnyho uvázali u brány útulku. Najde ještě pohodový domov?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...