Ve vlastních výkalech a bez vody. 15 psů z Vysočiny čeká dlouhá rekonvalescence

Publikováno: 24.1.2020
Autor: Gabriela Zvonková
Foto: Archiv Prima mazlíček

Patnáct psů v Čechočovicích na Vysočině odebrali třebíčští strážníci kvůli špatnému výživovému i psychickému stavu. Podle Olgy Spáčilové, vedoucí městského útulku v Třebíči, kam psi po odebrání putovali, byla zvířata v prostorách, kde nebyly boudy ani voda. Psi tam přežívali ve vlastních výkalech, které z hladu pojídali. Přesto se jich majitelka nechtěla vzdát.

„Když jsme je přivezli, tak jsme je museli odčervit, měli bříška plná škrkavek,“ popisuje Spáčilová. Psi jsou až na dva jedince ve špatném výživovém stavu a kromě masivního začervení se „péče“ majitelky podepsala i na jejich zubech, což komplikuje přesný věkový odhad. Podle Olgy Spáčilové by ale většina z nich měla mít okolo tří let, výjimkou je čtrnáctiletý a desetiletý senior. Dvěma odebraným psům je pak okolo sedmi let.

V současné chvíli není adopce možná, psy čeká dlouhá rekonvalescence. „Teď začne výživový program, během kterého se pejsci naučí jíst. Jelikož jim nebylo dopřáváno krmiva, tak se budou třikrát denně krmit po malých dávkách, aby si žaludek navykl,“ vysvětluje Spáčilová. Psi musí také projít socializací a naučit se hygienickým návykům. Nejdřív je však potřeba, aby pochopili, že kontakt s člověkem není nebezpečný. Podle vedoucí útulku to může trvat i dva měsíce.

Pomáhat je Prima 

Kam dál: 

Terryčkovi osud sebral úplně všechno, na čem mu záleželo. Najde ještě nový smysl života?

„Jednou za rok to přežijí,“ říkají obhájci ohňostrojů. Příběhy uhynulých zvířat však mluví jinak

Příběh fenky ležící na zemi v krvavých šmouhách má šťastné pokračování. Tori, vítej u nás!

Darwin zůstal zase sám

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...