Deset důvodů, proč sdílet domov se psem

Publikováno: 8.1.2020
Autor: Barbara Vávrová
Foto: Archiv Prima mazlíček

Nemáte doma psího pomocníka a přemýšlíte, zda si nějakého pořídit? Za nás je odpověď jasná a po přečtení těchto deseti bodů, už váhat nebudete. Pokud navíc chlupáč bude z útulku, máte od nás velkou pochvalu.

Nejste zrovna ranní ptáče?

Pejsek váš režim změní. Nechcete přeci každé ráno šlápnout do loužičky, že? Ať venku prší, sněží nebo svítí sluníčko, nemáte na výběr a musít ven. Zaručeně vás ale ranní procházka probudí a celý den, tak pěkně nastartuje.

Vděčný strávník?

Štvou vás děti, nebo partner, protože jim nic nevoní? Vaříte se s několika druhy jídel, abyste se zavděčili? To se vám se psem nestane, zaručeně talíř vždy vylíže.

Nikdo vás neposlouchá?

Kamarádky u skleničky mluví jen o sobě? Partner vás neposlouchá? Pes je jednoznačně nejlepší posluchač ze všech a terapeut v jednom. A čím déle na něho budete chrlit své problémy, tím víc vás bude milovat.

Stále sami doma?

Se psem nikdy sami nebudete. Ten vás nevymění za kamarády a skleničku vína, nebo pivko. Nikdy na něho nebudete čekat, stále bude totiž věrně ležet u vašich nohou.

Nedostatek lásky?

Všichni známe ty příběhy o psech ležících na náhrobcích, nebo čekajících v nádražních halách na svého pána. Pes je prostě věrňoch a na rozdíl od lidí, ví, co to znamená "bezmezně milovat".

Chlupáči z dočasky hledají domov

Žádné zbytky, ani odmlouvání

Správný denní režim

Díky čtyřnohému parťákovi budete mít najetý denní režim. Měnit ho není jen tak, pes je pak zmatený a stává se neposlušným.

Žádné odmlouvání

Bude jen na vás, zda psa vycvičíte a pokud budete důslední, nikdy se vám nestane, že vám bude odmlouvat. Bude prostě skákat, jak písknete.

Vyhřátá postel

Pokud povolíte svému chlupáčovi sdílet s vámi lůžko, nikdy vám nebude smutno ani zima. Pes se rád přitulí a větší plemena vám i zahřejí nohy. Třeba budete mít nakonec levnější účet za topení.

Kdo šetří má za tři

Mytí nesnáší, svítit do noci kvůli čtení nepotřebuje. Když se setmí, půjde spát. Oproti spolubydlícímu, tak rozhodně na výdajích za energie ušetříte.

Se psem ku zdraví

Nejen procházky se psem mají pozitivní vliv na vaše zdraví. Navíc totiž podle vědeckých studií hlazení psa snižuje cholesterol a redukujete tak u sebe riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. U dětí, které vyrůstají se psem, se výrazně snižuje riziko vzniku ekzému a také alergií na různá zvířata. Díky psovi budete mít také nižší krevní tlak a lepší imunitní systém.


Pes je prostě nejlepší partner

Samozřejmě vybírejte psího přítele zodpovědně :-) (pozn. PesWeb) 

Více článků najdete zde

Kam dál: 

Proč může být smrt zvířete horší než ztráta člena rodiny?

Buďte vidět!

Psí venčení pro lidskou pohodu

Životní a zdravotní pojištění domácích mazlíčků: vyhozené peníze, nebo nezbytnost?

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...