Úžasný Dingo vyhlíží svou novou rodinu

Publikováno: 6.11.2019
Autor: Útulek Tábor
Foto: Archiv Útulek Tábor

Co vede psí kroky do útulku? Jak jen je možné, že nejlepší přítel člověka je roky věrný po boku svého pána a nejednou se ocitne sám a bez domova? U některých pejsků nad tím dumáme více než u jiných. Dingo je úžasný pes, který měl i správných výcvik a péči. Zoubky čištěné, kožíšek hustý a udržovaný. Někdo ho miloval, jen se něco pokazilo. Možná odešel páníček za druhý most a tak Dingo zůstal sám. Jenže co teď? Dočká se znovu toho, aby byl milován a doma nebo zamře za mřížemi kotce?

Dingo je pohodový, veselý a přátelský pes. Hezky chodí na vodítku, ve výběhu i přiběhne na zavolání a sedni, také zvládá na jedničku. Rád běhá pro aporty, jen už nám je nedonese :-). Je to hafík, který má rád klídek, pohodu a relax - užívá si důchod. Asi byl zvyklý hlídat, za plotem to pěkně umí, ale jinak je to mazel. Dingo působí jako profesionální pracant a ochránce. Venku na procházce brání páníčka před hlučnou skupinkou. A je obezřetný, když má někdo velký předmět v ruce - na to je třeba dávat při seznamování pozor. Našeho fotografa i kameramana si pečlivě hlídal, co s těmi velkými přístroji vyvádí. Vychází s ženami i s muži, ale naučí se rychle bránit toho, koho má rád. Tedy když k Vám přiběhne na procházce rozevlátý kamarád, dost pravděpodobně ho Dingo vyštěká, aby si držel bezpečný odstup.

Na pejsky štěká, jen když je v kotci, ale na procházce, neutrální půdě, s nimi vychází dobře - i se samci. Pokud běhá po dvoře útulku, je na ostatní psy hodný, i když provokují. Po správném seznamování by mohl i do jedné domácnosti k fenečce a možná i hodnému psovi, ale muselo by se to vyzkoušet. Jaký má vztah k jiným zvířatům, bohužel nevíme. Venku na procházce nepozorujeme žádné lovecké pudy, a když projde přes kočičí sekci, rozhodně ho to zajímá, ale nereaguje vyloženě nepřátelsky. Spíš je jen zvědavý.

Je to pes, o kterého se nejspíše někdo velmi dobře staral. Má nedávno vyčištěné, neobroušené zuby bez jediného kazu či povlaku, krásnou a hustou srst. K tomu má šedavý čumáček a hubeného tělo. Nicméně jeho váha může souviset již s věkem, je to senior, kterému je odhadem deset a možná i více let.

V útulku jsme válčili i s velmi rozhozeným zažíváním. Je fyzicky v pořádku, bez onemocnění, neinfekční, ale má nejspíše potravinovou alergii a musí dostávat jen hypoalergenní granule, jinak se mu špatné trávení vrací. Aktuálně baští granule Royal Canin (Hypo)Anallergenic - Veterinary Diet, na kterých se jeho zažívání srovnalo. Budeme postupně testovat monoproteinové konzervy, abychom přišli na to, které druhy masa mu dělají problémy a které ne. Zatím víme, že rybí konzervy jsou v pořádku, tedy alergii na rybí maso nemá. Rybí maso se mu tedy může bezpečně zařadit do jídelníčku.

Snažíme se, aby trochu kilo přibral a měl dostatek pohybu, aby mu trénovaly zadní nohy. Naštěstí mu záď nepadá a chodí krásně i ladně, ale vzhledem k plemeni se na to musí dávat pozor. Také proto je třeba počítat s doživotním podáváním kloubní výživy. Nevyžaduje už dlouhé túry, ale vydrží běhat dlouho a rád. Běžné procházky také zvládá bez omezení.

Je vhodný do bytu i domu. Bude rád za zahradu, ale musí mít přístup do tepla. Hodí se i ke starším lidem. Co se týče dětí, je to již starý pes a ještě s ochranářskými pudy, proto bychom ho k dětem nedoporučili. Není problém, aby přijela vnoučata na návštěvu, když budou stále pod dozorem, ale na trvalé soužití v jednom bytě to není.

Zájemci volejte - 773 791 322 nebo pište utulek@tstabor.cz

Dingo má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

Árnyho uvázali u brány útulku. Najde ještě pohodový domov?

Dočká se Aron svojí druhé šance?

Najde Lady konečně milující rodinu?

HUGO BOSS ♤ OCHRÁNCE RODINY ♤ RYTÍŘ V LESKLÉ ZBROJI 

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...