Matador útulku našel ve 12 letech milující domov

Publikováno: 31.10.2019
Autor: Barbara Vávrová
Foto: Archiv Prima mazlíček

Pamatujete si Thora? Křízence bulla, který strávil více než 5 let v útulku Trója? „V životě mě moc štěstí nepotkalo, nikdy jsem neměl svůj vlastní pelíšek ani milující rodinu, kterou si zaslouží každý pejsek," to už ale není pravda.

V dubnu ho adoptovala mladá slečna Monika a od té doby jsou nerozlučná dvojka. Začátek ale nebyl růžový. Thor musel hned na operaci. V útulku jeho problémy jak to vypadá, nikdo neřešil. „Měl přetržený vaz v levém zadním koleni a v pravém zadním částečně také. Což bylo způsobeno tím, že levé noze ulevoval a pravou přetížil. Až si ho tam natrhl také. Veterinář mi potvrdil i v lékařské zprávě, že vzhledem k tomu, ta situace musela trvat minimálně 6 měsíců," popisuje Monika Thorovu situaci. Nová majitelka, ale nic nepodcenila a Thor si dnes užívá už jen rehabilitace. Jeho nová pánička mu dopřává fyzioterapii ve vodní lázni.

„Není to úplně nutné, ale já jsem si řekla, že po těch letech v útulku mu to dopřeju, aby se měl dobře, chodí tak každý týden na hydroterapii," říká s úsměvem sympatická Monika.

Měli jsme to štěstí, že jsme Thora i s majitelkou potkali na natáčení předávání peněz Nadačnímu fondu Psí naděje. Nadační fond byl jednou z organizací, na kterou jste nám pomáhali díky kampani "Koruna za lajk" vybírat peníze. A právě tento Fond Thorvi zaplatil operaci, která stála skoro 16 tisíc.

„Moc jim děkuji, nemuseli jsme na nic čekat a Thor šel na operaci prakticky hned. Navíc peníze jdou na účet rovnou veterináři a ne žadatelům, takže se peníze vždy dostanou, kam mají a nejsou zneužité, což je super," doplnila Monika.

Dnes se má dvanáctiletý krasavec k světu, miluje lidi i děti. Svou vděčnost Monice dává najevo každý den.

Více takových šťastných konců...

Pomáhat je prima. Více informací na

Kam dál: 

Příběhy statečných - kniha napsaná srdcem

Dočká se Aron svojí druhé šance?

HUGO BOSS ♤ OCHRÁNCE RODINY ♤ RYTÍŘ V LESKLÉ ZBROJI

Brix čeká na svou báječnou rodinu

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...