Dočká se Aron svojí druhé šance?

Publikováno: 11.10.2019
Autor: Dočasky De De z.s.
Foto: Archiv Dočasky De De z.s.

"Neměl jsem na růžích ustláno, přesto jsem 5 let měl svůj domov. Byl jsem normálním vesnickým psem na zahradě, aby prostě bylo vidět, že u domu je pes a hlídá. Dvakrát mi do "mojí" zahrady někdo vlezl a tak jsem tedy hlídal, jak se po mě chtělo. Kousnout jsem prý ale neměl...

Vy lidi někdy nevíte, co chcete. Moji páníčci mě ještě ten den chtěli nechat uspat navždy a taky mě na tu poslední injekci dovedli. Naštěstí pan doktor je frajer, zvedl telefon a od té doby bydlím u Karin v dočasce. Měl jsem kliku a jsem tu dál, ale potřebuju bydlet někde nastálo a najít majitele, kteří to s námi ovčáky umí. Život mi už jednou zachránili, tak ještě nějakou tu lidskou chápavou duši bych si přál. Jsem v nejlepších letech, jsem zdravý a čekám na zázrak. Váš Aron"

Aron je 5ti letý německý ovčák, který bydlel v rodině, jako venkovní pes. Přesto, že hlídal jak měl, kvůli kousnutí cizího člověka na svém území, musel odejít. Aron nepoznal moc cizích lidí ani psů, proto neveděl, jak se nim zpočátku chovat a na všechny spouštěl o zlém. Ovšem po správném seznámení se s novým člověkem i pejsky, se uklidní a není vůbec zlý.

Je nejprve nedůvěřivý a ostražitý, budí respekt. Po pár dnech v dočasce již ale svojí tetu vítal a respektoval, potřebuje prostě jen víc času, poznat, že není třeba být ve střehu. Ovládá základní poslušnost a umí i pár povelů. Je zvyklý na bydlení venku s přístupem do domu do tepla. Po seznámení funguje i s dalšími psy, lépe s fenami.

Pro Arona se hledá majitel s přirozenou autoritou a zkušeností s německými ovčáky, člověk s důsledným, ale laskavým vedením. Aron není pes pro začátečníky. Jakmile ale zjistí, že není ohrožen, je z něj oddaný a věrný pes, vděčný za každou pozornost, pohlazení a společnost svého pána. Nehodí se do bytu, ale pouze do domu se zahradou, kterou ohlídá. Je to aktivní kluk s chutí pracovat, potřebuje člověka, který nesleví z nastavených pravidel a pak z něj bude úžasný Pan pes.

Aron je odčervený, čipovaný, kastrovaný, vakcinovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a uhradě adopčního poplatku, Dočasky de De z.s. Havlíčkův Brod, návštěva možná po dohodě s Karin, na tel: 778 000 302. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz.

Aron má svou kartu i zde na PesWebu

Kam dál: 

13 pejsků, které inzerujeme 5 let :-( 1.díl - 2.kolo

Hledá se spřízněná duše pro úžasného Bakouška

Katty, dokonalá psí společnice, na kterou už nikdo neměl čas

Bob čeká na svého Anděla

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...