Extravagantní panenky venčily v městských ulicích pejsky

Publikováno: 20.9.2019
Autor: Altlovers
Foto: Altlovers, MAJFICOM

Altlovers je projekt, který si mimo své cíle v alternativním světě "Altlovers informují. Altlovers představují. Altlovers pomáhají. Altlovers boří mýty!"  dal za cíl i o pomoc zvířatům bez domova. Ukazují, že je nepodstatná vizáž nebo sexuální orientace, ale že důležitou součástí osobnosti jsou činy každého z nás! A proto se jednoho dne potkali a nafotili alternativní kalednář na pomoc jednomu útulku... a pak dalším.. a dalším ;) 

Jeden letní víkend začal vznikat originální kalendář v panenkovském stylu, který pomůže pejskům. Zúčastnily se již známé tváře z loňských let jako návrhářka Barbra Binks, androgynní model Tom Diamond, alternativní modelky Nikol Kalašová, Xinéf, Ilona Munzar a Suanne von Troyer. V kalendáři se ovšem objeví i nové TV modelky Jessica Parker a Natali nebo tattoo krásky Anya Voxx a Eva Bernášková či charismatická Lucie Ärztin. Významnou roli má i stylová a energická žena Věra Drančáková.

Tento kalendář má za sebou již dva úspěšné ročníky /2018//2019/ a snad právě proto se Suanne von Troyer, zakladatelka online magazínu Altlovers, pod který nafocení kalendáře spadá, nechala i letos přemluvit k tomu, aby v dobročinném projektu pokračovala. “Popravdě jsem letošní rok chtěla vynechat. Čekám miminko a ač to možná nemusí na první pohled vypadat, je okolo projektu hodně práce. Nakonec mě ale přemluvili účastníci loňských ročníků, že by byla škoda, kdyby kalendář tentokrát nebyl, tak jsem nakonec kývla.”

V prvním roce tým pomáhal konkrétnímu psímu útulku a v dalším roce již sami lidé navrhli deset spolků a útulků pro pejsky, které organizátoři ověřili. Následně probíhalo veřejné hlasování na sociální síti. Vítěz pak dostal odměnu formou zaplacené konkrétní věci, což byla v posledním případě splátka dluhu na veterinární klinice, která se o zvířata v daném útulku stará. Tento systém se osvědčil a i letos bude výběr vítězného útulku a předání daru probíhat ve stejném duchu.

V kalendáři nenajdete komerční modelky, nýbrž alternativní a potetované a své místo v něm mají také trans modelky. Tento počin má totiž ukázat, že člověka nemáme soudit podle jeho vizáže, ale podle toho, co dělá pro společnost. “Byl jsem překvapený, kolik modelek se o projektu dozvědělo a chtělo také fotit. Pomáhal jsem s výběrem a vybrali jsme jen ty, které opravdu spadají do alternativní komunity. Chtěli jsme zachovat zdravé jádro, ale dát šanci i novým tvářím,” řekl Tom Diamond, jeden z modelů kalendáře.

Každý ročník se fotí jiné téma. První kalendář zdobily fotografie, které vznikly přímo v domově pro psí seniory, druhý rok se fotilo postapokalyptické téma v bývalé raketové základně a letos se z modelek staly panenky, které venčí své pejsky. Pro toto hravé a veselé téma byly vybrány ulice našeho hlavního města Prahy. Byla to zábava nejen pro modelky, produkci a fotografický tým, ale i pro lidi, kteří šli zrovna okolo. Přece jen potetované holky v barevných outfitech a parukách nebo modelky v latexu nejsou v městských ulicích běžně vidět.

O extravagantní vizáž se postaraly zkušené vizážistky Iva Jam, Kristýna Dušková a Barbra Binks. Barbra zapůjčila i část své vlastní a vystřední tvorby, která doladila outfity modelek a stejně jako loni, byla i jednou z tváří projektu. Pro kalendář také tento rok pózovali mazlíčci pocházející převážně z útulků, ovšem se svými pejsky se připojili i páníčci z Prahy, kteří chtěli podpořit dobrý skutek.

Fotografkou pro kalendář se letos stala Magdalena z týmu MAJFICOM. Magdalena spolupracuje se známými modelkami, fotila Miss nebo úspěšné módní přehlídky. Proč se rozhodla podpořit toto netradiční dílo? “Měla jsem zrovna volno, chtěla jsem poznat nové lidi a hlavně jsem chtěla pomoci něčemu dobrému,” prozradila Magda.

Dne 14.9.2019 proběhl křest kalendáře na akci Tattoo Event v Hradci Králové a od tohoto dne ho již můžete objednávat na info@altlovers.cz .

Doporučený dar za kalendář je 300,- Kč a celá tato částka půjde na pomoc pejskům.

Kam dál: 

Den pro zvíře 2019

Když se smíchá příjemné s užitečným - Den pro zvíře 2019

Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat

Běhejme a pomáhejme útulkům - další sezóna právě začíná!

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...