Pravidla psí koupačky

Publikováno: 27.7.2019
Autor: Mazlíčci v pohybu/Brit
Foto: Veronika Čičatková, Kristýna Košťálová

Jak na pohodovou a bezpečnou koupačku se psem? Stačí se řídit několika jednoduchými pravidly a užijete si spolu pohodový den u vody. Ať už vedra člověk miluje, nebo nesnáší, ve většině případů ho dovedou k vodě. Ta nám nabízí nejlepší způsob, jak se zchladit a užít si spoustu srandy. No a naše psí parťáky přece nenecháme pařit se doma. Ne každý pes ale vodu miluje. Proto, pokud by to pro vašeho mazlíka mělo být první seznámení, je třeba postupovat rozvážně. 

Ať už ale jdeme k vodě poprvé, nebo posté, pro bezpečnost a pohodu všech zúčastněných je třeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. Zaprvé je třeba myslet na to, že bereme psa s sebou, už při výběru lokality. Pokud vaše cesta vede na veřejné koupaliště, nejdříve si zjistěte, jestli tam psi mají přístup a za jakých podmínek. Na řece zase vybírejte místo s dobrým přístupem do vody a pomalým proudem. Berte také ohled na rybáře. Pokud míříte k rybníku nebo jezeru, dívejte se, aby voda nebyla zelená. Ze sinic a řas by si pes mohl uhnat pěknou otravu. Ať už budete kdekoliv, místo by mělo být ve stínu.

U vody mějte psa neustále pod dozorem. Pokud jsou v okolí i jiní lidé, nenechte psa, aby je obtěžoval nebo jim kradl svačiny, když jsou ve vodě. Váš čtyřnohý parťák by proto měl perfektně zvládat přivolání, a to i pokud je ve vodě. Bez povolení majitele ho nenechte přiblížit se ani k jinému psu, obzvlášť pak ve vodě. Neznámý nemusí být dobrý plavec a přítomnost jiného psa by ho mohla rozrušit.

S sebou by vám pro psa neměly chybět plovací hračky, rychleschnoucí ručník, cestovní miska, pytlíky na exkrementy, vodítkoobojek. Hodit se může i plovací vesta, pokud se pes ve vodě ještě necítí, pamlsky na pochvalu a motivaci, uvazovací kolík, pokud si to situace bude žádat, chladící podložka, když bude velké vedro, a psí lékárnička pro všechny případy.

Patří váš chlupáč mezi milovníky vody, nebo k ní spíš nemá důvěru? A máte nějaká svá oblíbená místa na koupání?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Lze se na odchod milovaného zvířete připravit?

Mazlení se psy jako lidská droga

Jak může pejskař přispět k ochraně přírody?

Mazlíčci pomáhají při psychických obtížích

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...