Kurz speciál - Pes Koumák

Místo konání: Roudnice nad Labem
Kontakt: iveso@seznam.cz
Termín: 2.8.2019

Čas: 17:00 až 20:00

PŘIHLÁŠKY: V případě zájmu se hlaste písemně prostřednictvím facebooku Psí školy Bobík nebo na e-mail iveso@seznam.cz. V přihlášce stačí uvést jméno psovoda a dokteré skupiny se hlásíte (viz zeď události).

CENA: je 350 kč za cvičící tým, 200 kč divák. Platbu v plné výši je třeba zaslat PO potvrzení přihlášky pořadatelem na účet č.0381352033/0800. Do zprávy pro příjemce napište Koumák 2.8.2019. Bez zaplacení je přihláška neplatná. Nedojde-li platba na účet do 7 dnů od přihlášení, místo bude nabídnuto dalším zájemcům. V případě odhlášení a neúčasti (kdykoli a z jakéhokoliv důvodu) je platba NEVRATNÁ, ale je možné jí převést na náhradníka, kterého si přihlášený účastník SÁM zajistí. Platba je vratná pouze v případě nekonání kurzu.
CO VÁS ČEKÁ: Čuchání, hledání, přemýšlení a hooodně papání :-). Pes se bude učit koncentraci a vytrvalosti při práci v klidném i rušném prostředí, řešení úkolů ho přiměje přemýšlet, rozvíjí jeho mysl a udržuje v dobré psychické kondici. Hry také přispívají ke zlepšení a posílení vzájemného vztahu a důvěry mezi psovodem a psem.

PRO KTERÉ PSY JE KOUMÁK VHODNÝ: Kurz je vhodný pro všechny psy - malé, velké, mladé, staré, klidné, "neposedné", vychované, "nevycválané" puberťáky i psy s handicapem. Hry a hlavolamy působí pozitivně na příliš chtivé a "hyperaktivní" psy, kteří se učí sebekontrole a ovládat svoje emoce. Hlavolamy mají pozitivní vliv také na psy psychicky nestabilní, bázlivé, lekavé a nedůvěřivé psy, kteří si postupně začnou víc věřit, stávají se sebevědomějšími, odvážnějšími, psychicky odolnějšími. Pomáhají také při odstraňování strachu z hluků, nových věcí, nepříjemných povrchů atd. Starší psy udržují v dobré psychické a fyzické kondici.
Hry a hlavolamy zkrátka přispívají k celkové vyrovnanosti, relaxaci a spokojenosti psa. Tím i páníčka a celé rodiny.

Pes nemusí umět předem VŮBEC NIC, není nutné mít žádné speciální znalosti ani dovednosti (týká se psa i páníčka). Stačí chuť k jídlu :-).

S SEBOU si vezměte velké množství malých pamlsků, aby psovi hodně chutnaly a dobře se mu polykaly. Doporučuji mít víc druhů pamlsků - dobré, výborné a TOP. Obojek nebo postroj (co používáte), pevné vodítko, misku a vodu pro psa (vodu j možno doplnit i na Podřipské farmě). Před výcvikem psa rozhodně nekrmte, spíše ať je hladovější, dostatečně se nabaští při práci :-). Kdo krmí granulemi, může psovi vzít jeho denní dávku a nakrmit ho v rámci řešení hlavolamů.