“Psí pláže” v Chorvatsku

Publikováno: 20.7.2019
Autor: Mazlíčci v pohybu
Foto: Kristýna Košťálová

Chystáte se na dovolenou do Chorvatska a svého psího parťáka nechcete nechat doma? Vezměte ho s sebou! Poradíme vám, které pláže navštívit, abyste si moře užili všichni.

Chorvatsko stále patří u Čechů mezi hojně navštěvovanou destinaci. Jedním z důvodu je možná jeho dobrá dostupnost vlastním autem. A to nás pobízí k tomu, vzít s sebou i psa. Přece jen, když je doprava v naší režii, můžeme ji lehce přizpůsobit i čtyřnohým členům posádky.

Tahle slunečná země je ke psům i docela vlídná. Pesani mohou legálně plavat na většině pláží, pokud to není výslovně zakázáno. Ovšem to platí jen pro lokality u moře. Pro vnitrostátní jezera to bývá naopak a psi zde do vody nemohou. Takže, pokud na pláži není výslovný zákaz psů, nic neporušujete, když do vody skočíte i se svým mazlíkem. Někde se ale můžete setkat s nevolí ostatních návštěvníků a ani psovi se nemusí líbit na přeplněné rušné pláži. Proto je lepší si jít s pesanem zaplavat ráno nebo večer, kdy už je u moře více klidu a navíc ani tolik nepraží sluníčko.

Pokud ale chcete mít stoprocentní jistotu, že si den na pláži užijete v klidu a pohodě, vybírejte mezi plážemi určenými místními úřady přímo pro psy. Jsou jich desítky a narazíte tu hlavně na pejskaře, takže tam váš parťák jistě nikoho rušit nebude. Naopak si najde psí kámoše k dovádění.

Takové psí pláže najdete podél celého pobřeží Jadranu, i když většina se nachází spíš na severu. Na některých dokonce najdete speciální vybavení pro psy jako sprchy nebo stínící stany. Mezi vybavení často patří i koše a sáčky na psí exkrementy. A pokud si chcete pořádně užít, vyberete si pláž s Montys Beach Bar. Kromě baru tu najdete i překážky na psí agility, psí lehátka a pesanovi budete moct koupit i psí zmrzlinu (na tu ale pozor, o její vhodnosti se více dočtete zde). Takto vybavenou dog-friendly pláž najdete třeba na Rabu nebo v Crikvenici.

Cestujete k moři se svými psími parťáky? A už jste navštívili nějakou takovou pláž určenou přímo pro ně?

Sponzorem blogu Mazlíčci v pohybu je značka Brit, výrobce krmiv a pamlsků pro vaše čtyřnohé parťáky. Brit dále podporuje centrum Helppes pro výcvik asistenčních pejsků, canisterapeutickou organizaci Aura Canis, různé mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a další psí sporty. Web: www.krmivo-brit.cz

Kam dál: 

Se psem na dovolenou

Psí vodáci

Se psem pod stan: pro a proti

Podmínky pro cestování se zvířaty do zahraničí

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...