Týraný Rex čeká na svůj nový začátek

Publikováno: 16.7.2019
Autor: Útulek u Šmudliny
Foto: Archiv Útulek u Šmudliny

Rex neměl vůbec lehký první rok života. Musel snášet nepřízeň osudu do té doby, než se všímavým lidem z jeho okolí nepodařilo mu pomoci. Dnes čeká na svou druhou šanci, na nový začátek, na trpělivou novou rodinu. Na rodinu, která ho už nenechá trpět, ale kde ho budou mít rádi.

"Naši sousedé týrali svého ročního křížence Rexe. Pejsek byl uvázán jen na řetězu, neměl možnost, kam se schovat před deštěm nebo sluncem (při velkých horkách málem pošel), krmení takřka nedostával a byl mlácen. Bavili se stříkáním vody z hadice na pejska a smáli se tomu, že se snažil utrhnout ze řetězu a kňučel....

Náš dobrý soused a kamarád Rexovi chodil tajně měnit vodu, protože ji měl zelenou nebo ji neměl vůbec. Pes žil ve vlastních výkalech na betonu, protože po něm nebyli schopni uklízet. Později mu přes stížnosti umožnili přístup do kůlny, kam se ale vzhledem k zamotávání do řetězu stěží dostal. Když se mu podařilo utéct, tak nám poničil plot, aby se dostal ke krmení a vodě.

Protože jsme na sousedy tlačili, ať situaci řeší a měli i několik jiných stížností, tak nám Rexe sami nakonec dali. Neměli na financování nového plotu ani na krmení. Žena která pejska vlastnila je psychicky labilní a nebere své léky pravidelně. Pejska jsme se tedy 9.7.2019 ujali.

Rex je podvyživený (14,4 kg momentálně), měl pohmožděný krk a otlaky v místě kloubů od betonu, neměl základní očkování, měl blechy a červy. Za vlastní náklady jsme jej odčervili, naočkovali a odblešili. Nyní mu hledáme nový domov nebo alespoň dočasnou péči. Už jen tím, že se dostal z těch muk se jeho stav zlepšuje, ale potřebuje maximální péči. Máme už svého pejska z útulku a kocourka, kterého se Rex snaží zmrzačit. Ale hlavně máme ročního chlapečka a on potřebuje čas a výcvik.

Rex nezná základní povely, chůzi na vodítku (manžel se jí snaží s pejskem ve volnu trénovat, ale vzhledem k tomu, že je strojvedoucí, tak není často doma), také nepouští našeho Bena ke žrádlu, takže jsme nuceni krmit odděleně. Rex se ale k lidem nechová agresivně a od nás si nechá i sáhnout do misky. Jedním z dalších problémů je utíkání za fenkami (sousedovo fenkou) a je schopný i prokousat plot či se podhrabat. Myslím si, že do budoucna by to chtělo zvážit kastraci nebo se pokusit ho odnaučit toto dělat. Obvolala jsem několik útulků, ale pro Rexe buď nemají místo nebo ho nejsou schopni přijmout. Proto akutně hledáme pro Rexe dočasnou péči a ideálně nový domov. Bohužel již nejsme schopni více pomoci, udělali jsme vše, co bylo v našich silách."

Rex je roční kříženec šeltie a border kolie. Je očkovaný, odčervený, odblešený. Základní povely a chůzi na vodítku zatím neovládá. Snese se s jinými pejsky. Nesnese kočky a jiná hospodářská zvířata (slepice). Není kastrovaný ani nemá čip.
Kontakt: Zuzka 725 507 074, Plzeňsko

Kam dál: 

Ricky - psí bezdomovec - veselý sympaťák

Katty, dokonalá psí společnice, na kterou už nikdo neměl čas

13 pejsků, které inzerujeme 5 let :-( 1.díl 

Věř v něco, co je nemožné...

Probíhající sbírky

Všechny články z této rubriky...