Cosi unikátního se děje v tom světě útulkovém ;-)

Již pátým rokem se psí a nyní již i kočičí útulky sdružují se svou nabídkou zvířat k adopci v celorepublikové databázi www.pesweb.cz. Aktuálně je do ní dobrovolně zapojeno 210 útulků a neziskovek. Společně tak vytváří unikátní databázi "útulkáčů" s jediným cílem - nalézt pro své svěřence ty nejlepší domovy a to nejen ze svého bezprostředního okolí, ale i ze vzdálenějších míst. 

I útulek v Karviné začal využívat PesWeb, poslechněte si s jakým výsledkem:

Za stranu zájemců si třeba Eva Samková našla svého psího parťáka právě na PesWebu ;-)

Co vlastně PesWeb nabízí unikátního?

PesWeb nabízí přímé propojení s webovými stránkami útulků. Jinými slovy, zaměstnanci útulků mohou pejsky/kočičky vkládat pouze na Pesweb a ty se automaticky propisují na jejich webové stránky, čímž zcela odpadá jinak nutná dvojí inzertní agenda (příklad propojení města Bohumín: Psi k adopci, Našli domov).  Propojení je samozřejmě zcela dobrovolné, takže záleží na každém, jakou míru spolupráce zvolí - zda jen inzerci Peswebu, nebo i přímé propojení (...další info zde: PesWeb projekt pro útulky). Současně se všichni psi a kočky přes noc exportují na Annonci  (Annonce - útulky).  


Váš útulek ještě není na PesWebu?

Není nic jednoduššího než se zaregistrovat, založit profil Vašeho útulku a začít vkládat své svěřence (nápověda). Případně je možné rovnou propojit Vaše webové stránky s PesWebem a tím si ušetřit práci s dvojí inzercí. S propojením Vám rádi pomůžeme, pište prosím na martin@psinadeje.cz. PesWeb vznikl jen na podporu útulků, vše je tedy zdarma.

Společná databáze všech bezprizorních pejsků a kočiček v ČR má samozřejmě největší smysl pro zvířata samotná v podobě nových domovů. V neposlední řadě má ale také např. vliv na rozpočty měst a obcí, pro které dřívější odchody psů a koček znamenají nižší náklady (na krmivo a veterinární péči).

Kam dál: 

Útulkový PesWeb - kočky se dočkaly ;-)

PesWeb portál pro útulky

Psi k adopci

Kočky k adopci

PesWeb - funkčnosti pro útulky

Všechny články z této rubriky...